Mam problem z krazeniem po tacie. Robilam dwa razy dopplera i mam refluks zylny i wskazana operacje

2 odpowiedzi
Mam problem z krazeniem po tacie. Robilam dwa razy dopplera i mam refluks zylny i wskazana operacje lub skleroterapie. Niestety mieszkam w Anglii i nie mam mozliwosci byc czesto w Polsce. Pare dni temu bylam w Polsce i zakupilam w poradni flebologicznej ponczochy uciskowej. Pani chyba zle zmierzyla mi noge bo ponczocha moze byc do max 41 cm w lydce a ja mam 45 cm w lydce. Pani zapewniala ze dobrze zmoerzyla a ja jak mierze to mam 45 cm. Probowalam trzy razy zalozyc ta ponczoche na godzine ale mrowi mi noga i wzyna sie pod kolanem. Dzis poszlam do sklepu w niej i mialam tak sztywna noge ze az lydka mnie bolala w tej ponczosze i ledwo doszlam do domu taka mialam ciezka noge potem ja zdjelam bo to jest tak niewygodne ze nie daje rady. Bardzo chce nosic wyroby uciskowe ale nie wim czy mrowienie i uczucir bardzo ciezkiej nogi w ponczosze jest normalne ?
Dzień dobry.
Nie jest to dobry objaw. Być może wyrób uciskowy jest za mały lub ma zbyt wysoki stopień ucisku.
Pozdrawiam

Pacjent powinien czuć się leipiej w wyrobie uciskowym. Jeśli Pani żle się czuje to nie powinna jej Pani zakładać i jescze raz dokładnnie zmierzyć wymiary kończyny. Pończochy uciskowe mogą być zamówione indywidulanie do zrobienia dla danego pacjenta, jesli nie można w sklepie dobrać odpowiednich wymiarów.
Również bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej klasy ucisku.