Mam problem z kolanem po rezonansie I rehabilitacji kolano dalej boli na rezonansie stwierdzono że

Mam problem z kolanem po rezonansie I rehabilitacji kolano dalej boli na rezonansie stwierdzono że Badanie wykonano w sekwencjach echa spinowego w płaszczyźnie czołowych, strzałkowych i poprzecznych. Artefakty ruchowe utrudniają ocenę badania. Nieostre obrysy rogu przedniego łąkotki bocznej, zwłaszcza od strony powierzchni udowej – nie wielkie pęknięcie w tym miejscu. Nie widoczne więzadło poprzeczne kolana, podejrzenie jego uszkodzenia na poziomie rogu przedniego łąkotki bocznej, łąkotka przyśrodkowa bez ewidentnych uszkodzeń. Więzadło krzyżowe tylne prawidłowe. Więzadło krzyżowe przednie wykazuje nie ostre obrysy, zwłaszcza w okolicy przyczepu piszczelowego, obraz jak w przypadku jego naderwania, przy czym ciągłość więzadła jest zachowana, brak pośrednich cech jego niewydolności. Więzadła poboczne prawidłowe. Więzadło właściwe rzepki i ścięgno mięśnia czworogłowego uda prawidłowe. Struktury chrzęstne objęte badaniem bez ewidentnych ubytków. Struktury kostne objęte badaniem prawidłowe. Nieznacznie pogrubiała maziówka stawowa w zachyłku nadrzepkowym, przy czym wysięku w jamie stawowej nie stwierdza się. Nie wiem co dalej ponieważ kolano dalej boli

3 odpowiedzi


Ze względu na liczne artefakty (zakłócenia podczas badania, powodujące niejasność obrazu) proponuję powtórzyć badanie MR, które jasno odpowie na pytanie które struktury są uszkodzone i w jakim stopniu. Przedstawiony opis jest niejasny i niejednoznaczny. Trudno opierać diagnostykę na takim badaniu

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.


Należy zgłosić się z wynikiem rezonansu magnetycznego do ortopedy w celu odniesienie Pani/Pana dolegliwości i badania klinicznego do obrazów rezonansu magnetycznego.Na podstawie tych informacji będzie możliwe zaplanowanie leczenia.


Uprzejmie sugeruję wizytę u lekarza ortopedy, gdzie będzie można podjąć decyzję o dalszym leczeniu w oparciu o bezpośrednie badanie i ocenę wyników badań pomocniczych. Zapraszam na konsultację w wybranej placówce.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.