Mam problem z erekcją w wieku 26 lat. Coraz częściej przed stosunkiem z moją kobietą z którą uprawia

2 odpowiedzi
Mam problem z erekcją w wieku 26 lat. Coraz częściej przed stosunkiem z moją kobietą z którą uprawiam seks od 2 miesięcy stresuję się, że nie będę miał erekcji i w wyniku tych myśli o tym, czy dam radę ją zaspokoić mam totalny brak wzwodu. Po kilku minutach jak moja kobieta ma jeszcze chęć się kochać stara sie mnie zrelaksować i wzwód wraca. Nigdy nie miałem takiego problemu z innymi partnerkami. Jest mi bardzo przykro i mojej kobiecie, że nie mogę jej zadowolić przez brak wzwodu, czujemy zażenowanie i jest to już nie do zniesienia. Jak sobie poradzić z taką blokadą? Chce wrócić do pełnej sprawności seksualnej i nie chce już stresować się czy dam radę uprawiać seks.
Szanowny Panie,
proszę zwrócić uwagę, że już w samym poście który Pan napisał znajduje się najprawdopodobniej przyczyna braku wzwodu - strach przed niezadowoleniem partnerki. Dodatkowo ma Pan bardzo duży zasób w postaci wsparcia parterki, która jak Pan pisze pomaga się Panu zrelaksować. Jeśli nie będzie potrafił Pan sam zmienić swojego myślenia na temat seksu i zadowolenia (bez strachu) to polecam udać się do seksuologa w Pana mieście, który pomoże Panu znaleźć pierwotną przyczynę strachu, przepracować go i wrócić do pełej sprawności seksualnej - bo jak to mówią, największym erotycznym narządem u człowieka jest mózg ;) Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia, Magdalena Czech

Szanowny Panie,

warte uwagi są Pana słowa, że w przypadku poprzednich partnerek trudności tego typu nie występowały. Co zatem sprawia, że pojawia się u Pana myślenie o tym, że nie zaspokoi Pan obecnej partnerki? Innymi słowy, co doprowadza do pojawienia się wątpliwości o Pana możliwości uprawiania satysfakcjonującego Was obydwoje seksu? Jak Pan trafnie zauważa wątpliwości, które następnie rodzą negatywne myśli, stają się przeszkodą na drodze do osiągnięcia odprężenia i przyjemności. Wart uwagi jest fakt, że partnerka - jak Pan wskazuje - pragnie pomóc Panu i podejmuje działania odprężające (jakie i w jakim stopniu są dla Pana pomocne?). Proszę - korzystając z prób wzajemnego wsparcia i próby rozwiązania sytuacji - skorzystać z konsultacji u psychologa-seksuologa, by odnaleźć przyczynę obecnej trudności. Oddziaływanie na przyczynę, przeprowadzone skutecznie, przy Państwa współpracy w tym zakresie, może przywrócić radość ze stosunków.

Z uszanowaniem,
dr n. hum. Monika Gmurek