Mam problem z 13 letnią córką co wieczór między 21a 23 boli ją brzuch ma porobione wyniki, usg i wsz

5 odpowiedzi
Mam problem z 13 letnią córką co wieczór między 21a 23 boli ją brzuch ma porobione wyniki, usg i wszystko dobrze. Wiecznie bierze tabletki. Podłamuje się bo niechcę tak, płaczę wszędzie gdzie idę ona idzie zamną jak jej nie zabiorę to płacze. Już nie wiem co zrobić
Witam serdecznie,
Opisany przez Panią problem sugeruje, że córka przeżywa lęk w sytuacjach, kiedy jest sama. Wieczorem ma nasilenie dolegliwości bólowych - prawdopodobnie psychosomatyzacji.

Sugerowałabym odbycie spokojnej rozmowy z córką i zapytanie, dlaczego tak bardzo obawia się pozostania samej nawet na krótką chwilę ? Jakie środki przyjmuje i dlaczego w tak krótkich odstępach czasowych? (skoro pisze Pani, że "wiecznie bierze tabletki"). Nie egzaltowałabym problemu a uspokoiła i zaoferowałabym pomoc (np. poprzez wizytę/ konsultacje u psychologa/psychoterapeuty dziecięcego). Proszę nie demonstrować jawnie swojego niezadowolenia sytuacją, ponieważ może mieć to niekorzystny wpływ na córkę oraz jej przeżywanie.

Pozdrawiam serdecznie,
Karolina Palczewska

Witam serdecznie, córka przeżywa ogromny lęk w sytuacji rozstania, zaśnięcia, opuszczenia pani. Być może są to jakiś przetrwały lęk separacyjny. Zalecam konsultacje psychologiczna dla niej ale też dla całej rodziny na przykład w poradni pedagogiczno-psychologicznej. To bardzo pomoże Pani oraz corce, rozluźni atmosferę w domu, zmniejszy Pani napięcie oraz córki. Pozdrawiam serdecznie
Sylwia Wilk
poradniapsychologiczna.com.pl
U córki występują lęki w związku z rozstaniem z Panią, a bóle są powdopodobnie bólami psychosomatycznymi. Na pewno wskazana jest konsultacja psychologiczna, by znaleźć przyczyne oraz pomóc córce. Pani powinna być dla niej dużym wsparciem. Na takiej konsultacji również Pani otrzyma informację jak wspierać córkę.
Pozdrawiam
Dzień dobry, zgadzając się z koleżankami po fachu, gorąco polecam pracę hipnoterapeutyczną, proszę rozeznać się w temacie. Pozdrawiam i zapraszam,
Sugeruję wizytę: Hipnoterapia - 480 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Zgadzając się z wypowiedziami pozostałych specjalistów z całego serca polecam diagnostykę w kierunku lęku separacyjnego i ewentualne podjęcie leczenia psychoteraputycznego. W leczeniu lęków dobrze sprawdza się zarówno podejście poznawczo-behawioralne, jak i eriksonowskie. Pozdrawiam serdecznie.