Mam problem w określeniu swojej orientacji. Jestem w okresie dojrzewania i mam w nim takie okresy c
1
odpowiedzi
Mam problem w określeniu swojej orientacji.
Jestem w okresie dojrzewania i mam w nim takie okresy czasu kiedy to nadwyraz myślę o swojej orientacji że podniecają mnie stosunki seksualne mężczyzn na filmikach itp. ( w tych okresach czasu oraz pomiędzy nimi podniecają mnie także kobiety itp.) i tak jakby zaczynają mi się podobać mężczyźni choć nie tak bardzo jak podobają mi się kobiety i gdy nie mam takich okresów powyższe problemy związane z mężczyznami nie występują.
Od małego chłopca podniecały mnie kobiety to o nich mam fantazje erotyczne itp. i to z jedną z nich chciałem spędzić życie bo nie wyobrażam sobie życia z mężczyzną
Takie wątpliwości pojawiły się wraz z okresem dojrzewania
I czy jest to naturalne takie „okresy czasu " , wahania orientacji, spostrzegania mężczyzn w okresie dojrzewania?
Czy to może mogę być biseksualny?
I czy to też być może moja wrażliwość na stosunek seksualny przez hormony w okresie dojrzewania?
Dodam że od zawsze myślałem że jestem heteroseksualny bo nic na inną orientację nie wskazywało aż do momentu takich "okresów czasu" w okresie dojrzewania
I nie chciałbym mieć innej orientacji niż heteroseksualna
Jestem w okresie dojrzewania i mam w nim takie okresy czasu kiedy to nadwyraz myślę o swojej orientacji że podniecają mnie stosunki seksualne mężczyzn na filmikach itp. ( w tych okresach czasu oraz pomiędzy nimi podniecają mnie także kobiety itp.) i tak jakby zaczynają mi się podobać mężczyźni choć nie tak bardzo jak podobają mi się kobiety i gdy nie mam takich okresów powyższe problemy związane z mężczyznami nie występują.
Od małego chłopca podniecały mnie kobiety to o nich mam fantazje erotyczne itp. i to z jedną z nich chciałem spędzić życie bo nie wyobrażam sobie życia z mężczyzną
Takie wątpliwości pojawiły się wraz z okresem dojrzewania
I czy jest to naturalne takie „okresy czasu " , wahania orientacji, spostrzegania mężczyzn w okresie dojrzewania?
Czy to może mogę być biseksualny?
I czy to też być może moja wrażliwość na stosunek seksualny przez hormony w okresie dojrzewania?
Dodam że od zawsze myślałem że jestem heteroseksualny bo nic na inną orientację nie wskazywało aż do momentu takich "okresów czasu" w okresie dojrzewania
I nie chciałbym mieć innej orientacji niż heteroseksualna
Dla okresu dojrzewania charakterystyczny jest etap odkrywania swojej orientacji seksualnej, który może przebiegać w burzliwy sposób. U chłopców występuje też tzw. faza homofilna - okres, w którym u dojrzewającego mężczyzny pojawia się fascynacja innymi chłopcami. Nie musi to przesądzać o orientacji seksualnej, bowiem orientacja seksualna jest pewnym spektrum: od całkowitej homoseksualności, do całkowitej heteroseksualności. Możesz, więc, mieścić się gdzieś na tym kontinuum. W każdej z tych opcji, wszystko jest z Tobą dobrze. Orientacja seksualna sama w sobie nie jest żadnym problemem, dopóki Ty sam dobrze się z nią czujesz. Zachęcam do pozwolenia sobie na doświadczanie różnych impulsów i bycie otwartym na swoje potrzeby, masz czas na poznanie siebie. Rozumiem, że nie chciałbyś mieć innej orientacji seksualnej niż heteroseksualna, ze względu na społeczne odrzucenie z tym związane? Pamiętaj, że temat własnych uprzedzeń, czy zinternalizowanej homofobii możesz omówić z psychologiem. Pozdrawiam.
Podobne pytania
- Mam pytanie. Jeśli krew świeża na ubraniu meblach jest świeża chorej osoby ma wzw C i ktoś tego dotknie można się zarazić. Lub rana świeża zdrowej os dotknie chorej os można się zarazić. Jak brać rzeczy z krwi od chorej. Czy można się zarazić jak zdrowa os ranią dotknie ubrań z krwi os chorej…
- Często łapie mnie przygnębienie. Taki rodzaj smutku, który sprawia, że przez cały dzień nie ruszam się z kanapy. Często płaczę, kilka razy mialam coś w stylu ataków paniki. Bardzo chciałabym żeby to zniknęło. Koszty wizyt u psychologa są bardzo duże, a w Warszawie na nfz trzeba czekać ponad…
- Dzień dobry. Mam problem ze swędzeniem wewnętrznych stron obu dłoni, stóp oraz sporadycznie głowy. Wizualnie objawia się to czerwonymi swędzącymi plamami najczęściej po ugnieceniu/zgięciu skóry. Od początku sierpnia zacząłem wakacyjną pracę przy wykładaniu towaru, mam 20 lat, jestem alergikiem…
- Witam, Posiadam na czole sklerodermie od 13lat. Zmiana nie jest obecnie leczona. Czy jest możliwość wypełnienia np kwasem.? Czy jest to bezpieczne? Pozdrawiam AT
- Witam. Mąż pracuje w Niemczech i tam jest ubezpieczony. Niedługo będę miala operacje po ktorej przez jakiś czas będę wymagała opieki. Czy lekarz rodzinny w Polsce (mój, wczesniej rowniez.meza) moze wystawic mu zwolnienie na ten czas?
- Witam czy wyniki z.morfologi EOS ponad 19 dla normy z labolatorium do 5 mogą wskazywać na jakieś zmiany nowotworowe? Dodam.że wykryto u mnie helicobacter pyroli oraz trądzik rozowaty. Dostałam skierowanie na lambrie i pasożyty jednak boję się że to może być coś gorszego...
- Po drugiej operacji przepukliny nad prawym jądrem powstał mały wodniak ok.2cm. Lekarz prowadzący stwierdził że to nic groźnego ale odciągną płyn strzykawką i powiedział że powinien on się sam wchłonąć. Co robić aby przyśpieszyć ten proces?
- Witam, 3 miesiące temu miałem operację na przepuklinę pachwinową. Miesiąc temu przeszedłem operację na przepuklinę pachwinową z drugiej strony, dokładnie z prawej. Po drugiej operacji nad prawym jądrem powstał mały wodniak ok.2cm. Lekarz prowadzący stwierdził że to nic groźnego ale odciągną płyn…
- Chciałabym zrobić tatuaż, ale czytając przeciwwskazania , natknęłam się na stwierdzenie że przy cukrzycy i zaburzeniach psychicznych niby nie powinno się robić, co prawda cukrzycy niemam ale mam insulinoopornosc i lecze się od 3 lat na depresję i zaburzenia lękowe ,co prawda z moja psychika jest…
- OZSS badanie jakie zadaja putania matce i o czym rozmawiają z 12 letnim dzieckiem
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.