Mam problem od 2 lat ale wydaje mi że lżejsze objawy od około 5 lat. Chodzi i uciski w glowie-to nie

1 odpowiedzi
Mam problem od 2 lat ale wydaje mi że lżejsze objawy od około 5 lat. Chodzi i uciski w glowie-to nie bol ,brak rownowagi mam uczucie jakbym chodziła po miekkim gruncie. Jeszcze mi się nie zdazylo abym upadła ale bardzo to utrudnia życie.dretwienie ranne ręki. Najgorsze są ucisku w glowie i brak prcyzyjnej rownowagi. W rezonansie glowy ok a w odcinku szyjnym zniesienie lordoza szyjna. Niewielka wypuklina krążka c4c5,modeluje worek oponowy,szerokopodstawna,lateralizujaca w prawo wypuklina krążka c5c6 uciska worek oponowy i modeluje brzuszna powierzchnie rdzenia po stronie prawej. Zwerzona przednia rezerwa plynowawewnatrzkanalowa na poziomie c5c6. Degliwosci 2 lata temu pogorszyła się po masażu. Mam 36 lat i bardzo utrudnia mi to życie neurolog rozkłada rece jak tak dalej pójdzie to mówi że na operace. Nie wiem co mam robić proszę o pomoc
Wskazane regularne ćwiczenia posturalne, relaksujące, oddechowe ; Opisane zmiany w kręgach szyjnych są często opisywane u młodych osób, pracujących z komputerem, laptopem.. Warto ocenić kręgosłupa szyjny, mobilność, zakres ruchomości ; Należy zwrócić uwagę na postawę przy pracy; Ograniczyć pochylanie na smartfonem, ipodem; Zacząć ćwiczyć Niepokój, napięcie, stres, często generują wzmożone napięcie i bóle mięśni w okolicy karku, potylicy, z promieniowaniem do czoła. Wskazana pełna konsultacja neurologiczna, ocena stylu życia, nastroju . Pozdrawiam i zapraszam