Mam problem nie wiem do kogo zgłosić się ze zdj zrobionym przeswietlenie kolana po skierowaniu od le

2 odpowiedzi
Mam problem nie wiem do kogo zgłosić się ze zdj zrobionym przeswietlenie kolana po skierowaniu od lekarza rodzinnego czy powinnam z tym zdjęciem przyjść ponownie do lekarza rodzinnego czy do jakiegoś innego proszę o szybką odp
By Ci doradzić do kogo się zgłosić powinnaś podać podstawowe informacje o swoim problemie z kolanem (czy boli?Czy problem jest związany ze stanem ostrym (stan zapalny/) czy przewlekłym? W którym miejscu jest odczuwalny ewentualny ból? Od kiedy? W jakich okolicznościach powstał ten problem? (następstwo urazu? spontanicznie? ) etc.
Niestety z Twojej lakonicznej wypowiedzi nic podobnego nie wynika. Proponuję Ci zatem niezależną konsultację zarówno z lekarzem ortopedą jak i fizjoterapeutą (najlepiej pracującym funkcjonalnie). Każdy z tych specjalistów powinien przedstawić Ci własny pogląd na Twój problem po to, byś samodzielnie mogła dokonać wyboru odnośnie podjęcia możliwie najbardziej efektywnej i długoterminowo rokującej terapii.

Sugerowałabym wizytę u osteopaty lub dobrego fizjoterapeuty z doświadczeniem, ponieważ ich (nasze) badanie jest najbardziej wszechstronne . Jeżeli będzie potrzebna konsultacja lekarska, to na pewno zostanie Pani skierowana od razu do odpowiedniego specjalisty, a nie będzie Pani musiała zgadywać do kogo się udać. Może się też okazać, że wizyta lekarska jest zbędna i należy popracować manualnie lub zastosować ćwiczenia. Na pewno odpowiedzialny terapeuta będzie umiał zdecydować czy prowadzić z Panią terapię czy i do którego lekarza ewentualnie Panią pokierować. Ale niezbędna jest do tego wizyta w gabinecie- trzeba przeprowadzić wywiad i zbadać Panią funkcjonalnie. Pozdrawiam. A.K.