Mam problem. Nie umiem utrzymać związku, poniżam mężczyzn którzy mnie kochają. Tak jest od 16 roku ż

3 odpowiedzi
Mam problem. Nie umiem utrzymać związku, poniżam mężczyzn którzy mnie kochają. Tak jest od 16 roku życia. Teraz mam 38 lat a mój związek znów się rozpadł z mojej winy. Domyślam że wina za to zachowanie leży w moim dzieciństwie i relacjach z ojcem. Mam też mnóstwo kompleksów. Zaczynam sprawy i ich nie kończę. Jest dla mnie pomoc???
Dzień dobry, oczywiście że jest dla Pani pomoc. By mogła Pani nie przekladavć na swoich partnerów wlasnych nierozwiazanych/ niewyjasnionych relacji proponuję podjąć psychoterapię. Będzie mogła Pani zmierzyć się ze swoimi doswiadczeniami, wyobrazeniami, dzialaniami, zobaczyć powiazania i uczyć się nowego sposobu nawiązywania relacji.
Pozdrawiam Joanna Borowczak

Zgadzam się z moją przedmówczynią. Zachęcam do podjęcia terapii i przyjrzenia się bliżej przyczynom Pani trudności w relacjach. Za ich niepowodzenie niekoniecznie odpowiedzialna jest tylko Pani.....w relacji biorą udział dwie osoby. Jednak żeby zmierzyć się z tematem, konieczne jest podjęcie działań zmierzających do poprawy własnych oczekiwań, wyobrażeń i zachowań. Życzę powodzenia i służę pomocą Katarzyna Wojtczak
Witam. Jeśli zdecydowała się Pani na szukanie pomocy pisząc swój list to być może jest Pani gotowa na podjęcie psychoterapii? Proszę się nie wahać, poszukać psychoterapeuty i rozpocząć walkę o siebie. Pozdrawiam