Mam problem natury psychologicznej . Jestem w dość nietypowym związku (związek powstał przez poznani

4 odpowiedzi
Mam problem natury psychologicznej . Jestem w dość nietypowym związku (związek powstał przez poznanie się w internecie) . Zanim pojawiło się jakiekolwiek uczucie z partnerką mówiliśmy sobie dosłownie o wszystkim . Ja o tym że zerwałem zaręczyny ze względu na zdradę ona o tym , że zakończyła związek z wypalenia . Opowiedziała mi o swojej przeszłości , o swoich byłych partnerach (jestem 11stym seksualnym partnerem , ona moją 3cią partnerką) Póki nie pojawiło się uczucie z mojej strony było okej natomiast teraz nie umiem pozbyć się tych myśli z głowy . Chodzi o to że przyznała się do kontaktów seksualnych z przypadkowymi osobami poznanymi przez internet .Układało nam się w łóżku miała orgazmy , dużo ze sobą rozmawiamy natomiast gdy powiedziałem jej , że nie miałem jej za taką przestała czerpać przyjemność z sexu nie miewa orgazmów . W tej kwestii nie czuję się już jak wcześniej . Czuję, że wracając do jej przeszłości oddalam się od niej ranię ją i siebie . Chciałbym aby było jak dawniej zaufać jej całkowicie i nie myśleć że mimo odległości mogłaby mnie zdradzić .Chcę raz na zawsze przestać wracać do jej przeszłości , chcę przestać ją kontrolować , chcę przestać zadręczać się myślami ,że w danym momencie mogła by robić coś przeciwko mnie ... Czy jestem beznadziejnym przypadkiem ???
Witam, trudno jest stworzyć dojrzały związek, kiedy brakuje zaufania. Wierzę, że jest Panu bardzo trudno z lękiem, który Pan przeżywa w kontakcie z partnerką. Zachęcam Pana do wizyty u psychoterapeuty, który pomoże przyjżeć się co powoduje, że Pan przeżywa w taki sposób tę relację, dzieki czemu będzie Pan mógł poukładać sobie te emocje i inaczej reagować w kontakcie z partnerką. Pozdrawiam serdecznie.

Witam Pana, z opisu sytuacji wynika, iż najprawdopodobniej mamy do czynienia z dwoma problemami. Pierwszy dotyczy Pana, i jest nim lęk przed zdradą wynikający z tego że poprzednia Partnerka w ten sposób Pana skrzywdziła i myślę, że nie do końca przepracował Pan ten problem racjonalnie i emocjonalnie, drugi to kryzys w związku wynikający najprawdopodobniej z owego lęku przed zdradzeniem, tym bardziej, że Partnerka obecna, podejmowała luźne kontakty seksualne co najprawdopodobniej spotyka się u Pana z brakiem akceptacji. Zalecam najpierw terapię indywidualną w celu poradzenia sobie z lękiem, a następnie, wybrać się na terapię par z obecną partnerka.
Zapraszam do terapii poprzez messendżer lub bezpośrednio do mojego gabinetu w Rzeszowie.

Pozdrawiam
Psycholog
Adrian Szafrański
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (kolejna wizyta) - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Każdy z nas ma przeszłość. Nie każdy decyduje się jednak szczegółowo dzielić z drugą osobą. Zazdrość o przeszłość partnerki może być wskazówką dotyczącą Pana samego. Może być związana z różnymi obawami, które nam towarzyszą będąc w bliskiej relacji z kimś ważnym. Może też dotyczyć naszego poczucia własnej wartości. Wyobrażamy sobie na przykład, że jesteśmy porównywani i być może wypadamy gorzej od innych. To sprawy, z którymi warto udać się do specjalisty i spróbować je zrozumieć. Pozdrawiam
Dzień dobry. Proszę udać się na konsultacje do psychoterapeuty. Będzie miał Pan możliwość porozmawiania o kontroli, zdradzie i zaufaniu. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk