Mam problem dotyczący paznokci u nóg, występuje on u obydwu dużych palców. Paznokieć jest czarny, al

5 odpowiedzi
Mam problem dotyczący paznokci u nóg, występuje on u obydwu dużych palców. Paznokieć jest czarny, ale nie na całej powierzchni. Kiedyś wydawało mi się że to zaschnięta krew i z biegiem czasu "plamy szły do góry" razem ze wzrostem paznokcia i problem się zmniejszał ale od ponad 6 miesięcy stan się utrzymuje (zabrudzenie na ok 40% powierzchni paznokcia).
Dużo gram w piłkę nożną i wydawało mi się że wynika to z częstych uderzeń/nadepnięć na palec (co skutkowało też złamaniem paznokci).
Gdy przeglądam w internecie zdjęcia grzybicy paznokci jestem przekonany że to nie jest ten problem.
Witam
Na podstawie opisu wyglada, ze paznokiec jest stale urazany pod wplywem czestego ucisku i tworza sie podbiegniecia krwawe pod paznokcie. Jednak dla pewnosci proponowalabym ocene dermoskopowa naczyc w celu przeprowadzenia diagnostyki róznicowej
pozdrawiam

Dzień dobry. czytając pana opis też pomyślałem o krwiaku podpaznokciowym ,który początkowo jest bordowy ,potem czernieje. Dopóki się przesuwa ,to żaden problem. Ponieważ zmiana stanęła w miejscu to 1.być może paznokieć został na tyle uszkodzony ,że przestał rosnąć ( skutek 1 lub wielu urazów ) Wtedy jest problem jak go ,,zmusić " do rośnięcia.
Grzybica nawet gdyby się pojawiła na takim paznokciu to będzie rosła ,,do dołu" zaczynając od zewnętrznego brzegu paznokcia. Sugesttia : dermatolog,bo poza suplementami ,być może trzeba bedzie zlecić Panu dermatoskopię.Wtedy będzie widać czy to zmiany po krwiaku ( krwiakach ) czy np. grzybica. Nie mówiąc o tym ,że suplementy nie zawsze wystarczą ,aby zmusić paznokieć do odrostu. Wtedy potrzeba leków. Pozdrawiam i życzę powodzenia .dr Piotr Mazur.
Dzień dobry,
Utrzymujące się zaciemnienie płytki paznokciowej wymaga poszerzenia diagnostyki o dermatoskopię celem wykluczenia czerniaka akralnego. Zapraszam na konsultację
Pozdrawiam
Dzień dobry
Proponuję wizytę u dermatologa oraz wykonanie badania mykologicznego.
Pozdrawiam.
Marek Laskowski
Witam,
aby rozstrzygnąć problem należy wykonać badanie mykologiczne.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.