Mam problem chodzi o to że byłam u lekarza rodzinnego bo bolały mnie plecy po prawej stronie lekarka

15 odpowiedzi
Mam problem chodzi o to że byłam u lekarza rodzinnego bo bolały mnie plecy po prawej stronie lekarka kazała mi zrobić usg nerek rtg pleców wyniki odebrałam i wyszło ze mam piasek na nerkach torbiele 16mm kręgosłup prawobocznie skrzywiony zwyrodnienia od7tyg walczę z bólem okropnym chodze po szpitalach wszędzie mnie odsylaja wczoraj miałam termin u ortopedy w Poznaniu pan owy doktor stwierdził że to dysk mi wyskoczył po2 minutach badania zrobił mi blokadę i miało być lepiej a tu co o wiele wiele gorzej chodzić nie moge z bolu juz się nie da wytrzymać a do lekarzy specjalistów miesiącami się czeka i co ja mam zrobić gdzie się udać żeby mi ktoś kompetentny w końcu pomógł pomocy
To może być problem mięśniowo- powięziowy jaki dokładnie tego nie wiem, niestety przez internet nie da się postawić diagnozy. Proponuję poszukać fizjoterapeuty, najlepiej takiego, który bada swoich pacjentów ;). Pozdrawiam.

Dzień dobry,
Jeśli jest Pani z Poznania proszę udać się do osteopaty. W Poznaniu jest kilku dobrych.
Pozdrawiam
Kompetentny fizjoterapeuta może pomóc. Trzeba zdiagnozować czy problem jest związany z dyskopatią - metoda McKenzie czy ze spięciem mieśniowo-powięziowym np. m. czworobocznego lędźwi lub biodrowo-lędźwiowego - terapia manualna lub FDM.
Proszę udac się do fizjoterapeuty, aby przebadał Pani kręgosłup i ustalił, czy ból pochodzi z pleców, czy z torbieli na nerkach.
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl
Witam,
Prosze powiedziec czy bol promieniuje do prawej lub lewej nogi? Dobrze byloby skonsultowac sie z fizjoterapeuta. Po dokladnym wywiadzie, badaniu palpacyjnym oraz obejrzeniu wynikow badan stwierdzi czy niezbedna bedzie dalsza diagnostyka. Jesli jest to wynikiem dyskopatii odpowiednio dobrana terapia czyli praca na tkankach przez fizjoterapeute i poprzez indywidualny dobor cwiczen bol powinien zniknac. Sluze pomoca:)
Pozdrawiam
Dzień dobry, piasek w nerkach może być przyczyną opisywanych dolegliwości, jednak aby Panią w pełni zbadać proszę udać się do fizjoterapeuty w okolicy swojego miejsca zamieszkania.
Pozdrawiam
Powinna Pani odwiedzić terapeutę manualnego.
.
Dzień dobry. Uprzejmie proszę zapisać się na wizytę do neurologa. Po zbadaniu lekarz oceni, czy jest wskazane poszerzenie diagnostyki czy fizjoterapia. Pozdrawiam
Witam Panią !
Z Pani opisu wnioskuję, że nie ustalono przyczyny występujących dolegliwości. Podane przez Panią dolegliwości nie pozwalają ustalić przyczyny ich występowania, których może być wiele. Podstawą rozpoznania jest bezpośrednie badania pacjenta, ewentualnie potwierdzone badaniami dodatkowymi. Ustalenie leczenia, aby było skuteczne powinno opierać się na potencjalnie najbardziej prawdopodobnej przyczynie. Z Pani opisu wynika, że jak na razie "skacze się z kwiatka na kwiatek". Pani sytuacja wymaga analizy badań dodatkowych oraz dotychczasowego leczenia. Pozdrawiam Jacek Kawecki
Dzień dobry!
Proszę skonsultować się z dobrym fizjoterapeutą - będzie wiedział co robić i jeśli konieczna będzie wizyta u neurologa/neurochirurga to na pewno Panią o tym poinformuje.
W Poznaniu mogę polecić:
Błażej Cyganik
Tomasz Złomańczuk
Katarzyna Majewska

Pozdrawiam<
Magdalena Dębińska
Sprawa wymaga osobistej wizyty u specjalisty w celu badania lekarskiego i obejrzenia wyników badań obrazowych. Leczę takie stany, ale nie przez internet. Zapraszam na konsultację, postaram się pomóc.
Krzysztof Zapałowicz
Dyskopatia, jeśli zostanie stwierdzona, jest często skutecznie leczona poprzez właściwie prowadzoną fizjoterapię. W mojej ocenie właściwym kierunkiem jest wizyta u fizjoterapeuty specjalizującego się w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa, który powinien ocenić, w tym poprzez diagnostykę mechaniczną (analiza wpływu ruchu na zachowanie objawów) czy można zastosować fizjoterapię (w tej sytuacji terapia powinna zostać rozpoczęta niezwłocznie) czy też skierować panią do pogłębionej diagnostyki. Na obecnym etapie, czyli bez badania, warto wiedzieć, że nawet do 50% osób zakwalifikowanych do operacji przy dobrze prowadzonej rehabilitacji ma szansę na powrót do pełnego zdrowia w sposób bezoperacyjny.
Sugeruję wizytę: I wizyta - terapia kręgosłupa poprzedzona diagnostyką - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,

Proponowałbym udać się do fizjoterapeuty który zbada Pani kręgosłup i oceni czy dolegliwosci się biorą z nerek czy z kręgosłupa.

Pozdrawiam,
Patryk Wróblewski
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem bólu.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru bólu, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
Czasem potrzebne jest wykonanie badań dodatkowych, jak MRI, przy czym każdy wynik badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja. A podstawą rehabilitacji są odpowiednio dobrane ćwiczenia, których zadaniem jest wzmocnienie mięśni trzymających kręgosłup, tak aby zmiany w obrębie kręgosłupa nie narastały.
Leczenie może również obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnątrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne.
Zawsze jednak należy znaleźć przyczynę dolegliwości od tego zależy sposób leczenie.
Fizjoterapia " w ciemno" nie jest dobrym pomysłem.