Mam prawie 26 lat. W przeciagu ostatnich 3 miesiecy okres przesunal mi sie prawie o miesiac, za kazd
1
odpowiedzi
Mam prawie 26 lat. W przeciagu ostatnich 3 miesiecy okres przesunal mi sie prawie o miesiac, za kazdym razem jest tydzien pozniej. Jak juz jest to dosc bolesny i obfity, ale krotki. Ponad tydzien temu zaczelo kloc mnie w jajnikach, raz w jednym raz w drugim. Ale nie ciagle tylko tak od czasu do czasu i strasznie urosly mi piersi, zaczely byc bolesne (zadnej wydzieliny z sutka, czy guzow). Od dlugiego czasu moj sluz jest bialy, jak woda z maka ziemniaczana. Okres powinnam dostac 27 lutego ale pewnie znow bedzie tydzien pozniej. (Kiedys zawsze mialam co miesiac i tak to licze). Zaczelam Sie martwic tymi bolami i zaczelam czytac w internecie. Ciaze wykluczylam dwoma testami ciazowymi. Od 16 roku zycia mialam cytologie co dwa lata i regularne wizyty u ginekologa. Przez 4 lata bralam tabletki Novynette, najnizsza mozliwa dawke, ale juz 6 lat nic nie biore. Mieszkam obecnie w Anglii i w zeszlym roku nie mialam okazji zeby zrobic cytologii i isc do ginekologa. Czekam teraz na kwiecien gdy bede w Polsce. Ostatni raz jak mialam badania moja ginekolozka powiedziala mi ze moge miec policystyczne jajniki i nie moc zajsc w ciaze, przez tabletki. Czy moze to byc przez to albo jakis torbiel na jajnikach? Wiem ze potrzebuje badan ale moze mnie ktos jakos uspokoi, doradzi. Z gory dziekuje. Pozdrawiam
Dzień dobry
Jak będzie Pani w Polsce proszę zrobić krzywą insulinową i gluukozową 3 pkt z obciążeniem 75 g glukozy, prolaktynę oraz androstendion. Przy okazji profil tarczycowy (TSH, FT$, FT#, anty TPO i anty TG). PCOs jest zazwyczaj połączony z hormonami np insuliną, ale też tarczycą
Podważone poziomy hormonów dają objawy jakie Pani opisała. Zastosowanie odpowiedniej diety, ewentualnie leczenia na pewno pomoże.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Maławska
Jak będzie Pani w Polsce proszę zrobić krzywą insulinową i gluukozową 3 pkt z obciążeniem 75 g glukozy, prolaktynę oraz androstendion. Przy okazji profil tarczycowy (TSH, FT$, FT#, anty TPO i anty TG). PCOs jest zazwyczaj połączony z hormonami np insuliną, ale też tarczycą
Podważone poziomy hormonów dają objawy jakie Pani opisała. Zastosowanie odpowiedniej diety, ewentualnie leczenia na pewno pomoże.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Maławska
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Eksperci
Podobne pytania
- Witam. Odstawilam pigulki antykoncepcyjne ze wzgledu na bardzo zle samopoczucie :wydluzajace sie krwawienie, biegunka, bol zoladka, bezsennosc, mrowienie nóg, ogromne zawroty glowy. wzielam tylko 8 pigulek (Kelzy PR). krwawie juz 10 dzien, tabletki odstawilam wczoraj..dzis mija doba. ile moge…
- Witam mam 41 lat i od tygodnia spoznia mi sie okres juz wariuje ze moze jestem w ciazy ale moj maz mial wazektomie 4.5lat temu pomocy czy mi sie zaczyna perimenopauza
- Dzień dobry. Mój obecny okres trwa już 9 dni. Zwykle po 3-4 dniach występuje już tylko plamienie, a ból pojawia się jedynie w pierwszym. Teraz wciąż występuje krwawienie jak na początku okresu, ale bólu nie ma. Co mogę zrobić w tej chwili? Mam się czym martwić?
- Witam we wtorek miałam robiona histeroskopie dziś jest sobota i wylatuja mi białe skrzepy czy jest to normalne po zabiegu?
- Ja mam dziś drugi raz okres w mjeszącu czy muszę się stresować
- Witam, okres spóźnia mi się 20 dni i dalej go nie ma robione były trzy testy HCg ciążowe jeden zwykły i dwa super czule i każdy negatywny, w ostatnim czasie dużo się stresowałam i byłam chora czy mogą być jakieś przyczyny tak dużego opóźnienia ? i czy po tych testach można wykluczyć ciążę ?
- Dzień dobry. Moje cykle to ok 24-25 dni. Spóźnia mi się okres ok tydzień. Testy hcg z moczu dwa z lekka kreska w 27 dniu cyklu pozostałe w kolejnych dniach tylko z jedną. Beta HCG z krwi po 9 dniach od pieszczot bez współżycia i wytrysku - < 1.20. Szaro - lekko brązowy śluz w 12- 18 cyklu. Mam…
- Witam, wczoraj miałam wykonaną histeroskopię operacyjną-usunięcie polipa. Na zabieg byłam zapisana pół roku wcześniej,odbyć się po miesiaczce. Cykl mi się przesunął i zabieg został wykonany 7 dni przed planowanym okresem. Pierwszego dnia plamienie po zabiegu było słabe, dziś jest większe, przypomina…
- Witam mam 46 lat 1,5 miesiąca nie miałam okresu w końcu dostałam i ponownie znowu po tygodniu i trwa już 1,5 tygodnia czy to menopauza?I
- Dzień dobry, Od 7 dni nie dostaję okresu. Termin ostatniej miesiączki- 20.04, kolejną powinnam dostać 13.05, ale nic. Po ostatnim okresie (29.04) zażyłam tabletkę Escapelle i parę dni później (3/4.05) dostalam 2-dniowe krwawienie po stosunku (pierwszego dnia obfite, drugiego plamienie). Czy…
Masz pytania?
Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 479 pytań dotyczących usługi: zaburzenia miesiączkowania
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.