Mam powiekszone wezly chlonne na lewej stronie pachwiny i zauważyłem je tez troche wyzej nie boli ,a
6
odpowiedzi
Mam powiekszone wezly chlonne na lewej stronie pachwiny i zauważyłem je tez troche wyzej nie boli ,ale martwi mnie bol lewego jadra i guz jakby kulka nie boli przy dotykaniu.Jadro boli bardziej przy chodzeniu i schylaniu sie.Po konsultacji z 2 lekazami nic nie pomogło krew i mocz nic nie wykazala dostalem tabletki przeciw bolowe/zapalne.Jakas porada?
Prob lem może być poważniejszy leczenie przeciwzapalbne nie wystarczy,trzeba konsultacji chirurgicznej,usg Doppler naczyń jądrowych,niepokojące są te niebolesne węzły chłonne.Trzeba przede wszystkim wykluczyć zmianę rozrostową jądra(ostatnio dużo się o tym w mediach mówi).
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
W USG moszny i brzucha wykluczyć należy guza jądra. Bo jeśli to guz jądra - to należy usunąć jądro. Najlepiej skonsultować z urologiem onkologiem
Wizyta u urologa z badaniem USG
USG jąder oraz węzłów pachwinowych plus konsultacja urologa. Pozdrawiam P. Orlicki
Czy USG było zrobione?? Trzeba to wyjaśnić. Czy chodzi o zmianę w jądrze - guz o niewyjaśnionym charakterze. Czy np jakiś stan zapalny, czy zmiany w układzie limfatycznym.
Możliwe, że w zależności od rozpoznania będzie potrzebna biopsja lub chirurgiczne pobranie węzła chłonnego do badania.
Możliwe, że w zależności od rozpoznania będzie potrzebna biopsja lub chirurgiczne pobranie węzła chłonnego do badania.
Dzień dobry
Konieczne jest wykonanie badania USG pachwin i jąder oraz konsultacja urologiczna.
Pozdrawiam
Jasiuk
Konieczne jest wykonanie badania USG pachwin i jąder oraz konsultacja urologiczna.
Pozdrawiam
Jasiuk
Podobne pytania
- Od dłuższego czasu mam problem z nieprzyjemnym zapachem z odbytu... nie jest to wydzielanie nadmiernej ilości gazow tylko... zapach jaby sie "ulatnial" z odbytu...Zapach ten wyczuwam nie tylko ja ale takze osoby ktore ze mna przebywaja... jesli taka sytuacja zdarzy sie w miejscu publicznym to…
- mam problem z moim nadbrzuszem (pośrodku pomiędzy pępkiem a mostkiem). Odczuwam tam ucisk, w szczególności przy wdechu. Najgorsza jest pozycja siedzaca, nie mogę normalnie prowadzic auta, ponieważ jedna reka uciskam to miejsce - wtedy mogę wytrzymać. Jeżeli reke zdejme, bol, rozpieranie, uciskanie…
- Mam problem z skóra głowy strasznie złuszczanie mi się skóra i jest ona strasznie czerwona z powodu swędzenie. Byłam u lekarza ale on powiedział że musze to przemywac szamponem bez SLS ale to po 2 tygodniach Niepomaga tylko się zgorszylo.
- Czy mając 17 lat mogę iść sama na wizytę do ginekologa za zgodą rodzica?
- Mam problem z potem. Mój pot ma konsystencje oliwy tzn. jeżeli chce np. pisać coś na telefonie to moje dłonie zostawiają tłuste smugi na ekranie,które ciężko doczyścić,a ponad to czuje się oblany właśnie tym potem na całej twarzy(twarz nie wygląda najlepiej),ba! na całym ciele przez to czuje…
- Od kilku lat dość często miewam choroby układu oddechowego 3-6 w ciągu roku (jeśli dobrze pamiętam to rozpoczęło się od zapalenia tchawicy). Zawsze kończy się to więcej niż jednym antybiotyk i zazwyczaj trwa 2-3 tyg. Do tego mam uczucie swędzenia/bycia czegoś w gardle koło krtani. Po ostatniej…
- Czy krzywa przegroda nosowa może być przyczyna ciagle chorego gardła ? Mam wycięte 3 migdałki już ponad 15 lat temu a anginy ciagle wracają . Cały czas uczucie spływania flegmy, ciężko przełykać ślinę , często muszę odkrztusic i wypluć flegmę . Bardzo często sie zaziebiam i od razu problem z…
- Gdzie udac sie z bolem piersi dodam ze mam akurat grype i nie chce czekac zeby isc za kilka dni chce sie udac jutro do lekarza
- Badanie CT jamy brzusznej u mojej mamy posiada opis: okrężny naciek ściany jelita grubego ciągnący się od kątnicy poprzez zgięcie wątrobowe okrężnicy do połowy poprzecznicy, z zatarciem tk.tłuszczowej wokół. Naciek przylega bezpośrednio do płata prawego wątroby, jelita cienkiego oraz do części…
- Od przeszło tygodnia jestem przeziębiona, mam zatkane ucho, laryngolog stwierdził zapalenie ucha, brałam antybiotyk ale ucho nadal zatkane i pobolewa, krople do ucha nie pomagają, woskowiny nie stwierdzono. Co jeszcze mogę zrobić aby ucho się odetkalo..
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.