Mam po prawej stronie na dole chorego zęba(do usunięcia) i u góry też do usunięcia czy od zębów może

5 odpowiedzi
Mam po prawej stronie na dole chorego zęba(do usunięcia) i u góry też do usunięcia czy od zębów może opuchnac szyja (z tyłu) mam też zgrubienie za uchem lewym mimo że z lewej strony nie mam zęba do usunięcia. Migdały do usunięcia i żółty nalot na języku. Czy igM dodatnie może świadczyć o stanie zapalnym od zęba proszę o pomoc i dziękuję z góry za odpowiedź.
Każdy stan zapalny zebopochony może rozsiewać się na cały organizm łącznie z sercem ,nerkami itd. Wszystkie stany zapalne zebopochodne zależy niezwłocznie usunąć

Witam serdecznie. Niestety stany zapalne pochodne od zębów mogą rzutowac na cały organizm. Radzilabym skonsultować się z lekarzem dentysta i niezwłocznie usunąć zęby ze stanami zapalnymi. Być może w takim przypadku usunięcie zębów może poprzedzic antybiotyk. Pozdrawiam serdecznie
Immunoglobilny typu M (IgM ) są wytwarzane w pierwszej kolejności w naszym organizmie w przypadku jakiegokolwiek stanu zapalnego.Podwyższony ich poziom najczęściej świadczy o przewlekłym zakażeniu. Istotne jest znalezienie przyczyny pierwotnej (np.chory ząb ,borelioza, toksoplazmoza czy zwykła opryszczka). Ważne ,aby przeprowadzić pełna sanację jamy ustnej i wykluczyć przyczyny zębopochodne. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry, proszę nie zwlekać z podjęciem niezbędnego leczenia . Jeżeli zęby zostały już zakwalifikowane do usunięcia przez stomatologa,to oznacza, że z różnych przyczyn ich stan nie ulegnie poprawie, a mogą stanowić jedynie pożywkę dla bakterii.
Opisane objawy- puchnięcie mogą świadczyć o ostrym stanie zapalnym wymagającym szybkiej interwencji- np. o rozwijającym się ropniu.
Proszę bezzwłocznie umówić się do stomatologa. pozdrawiam
Dzień dobry,

niestety, nie jesteśmy w stanie zdiagnozować pacjenta droga mailową.
Przedstawiony opis dolegliwości wymaga jak najszybszej wizyty u lekarza.