Mam pewno typowy dla dziecka 3 miesiecznego problem. Jest nim notoryczne ulewanie bez wzgledu na poz

3 odpowiedzi
Mam pewno typowy dla dziecka 3 miesiecznego problem. Jest nim notoryczne ulewanie bez wzgledu na pozycje i czas od posiłku. Moja mała ulewa po odbiciu bez wzgledu czy leży , czy jest trzymana pionowo na rękach , czy odrazu po posilku czy też długo po nim. Nie pomagają wizyty u pediatry miejscowego, który twierdzi ze to normalne i tak poprosti dzieci mają. Zmieniał nam juz kilka razy mleko Bebika, Bebolon Enfamill AR na ulewanie ale nawet te ostatnie niewiele pomaga a dodatkowo mała dostała jeszcze zatwardzenia. Ulewania sa notoryczne bużką i czasami nawet noskiem. Po kilku z nich dziecko nawet mi sie podduszało gdyz nie mogło odkaszlnąć. To było przerażające ale nawet to nie poruszyło naszego pediatry który stwierdził, że poprostu musimy sie jakoś przemęczyć a to samo przejdzie z czasem. Niestety ja nie mam zamiaru czekać i ptrzeć jak moje dziecko się męczy , boje się odejść od niej nawet na chwilę bo nie wiem co się może wydarzyć w tym momencie. Dodam że mała jest karmiona co około 4 godz. po 150 ml mlekiem Enfamill AR. Proszęo pomoc bo już nie wiem co zrobic aby jej pomóc, no i przy okazji moc trochę odetchnąć i zmniejszyć stres który mną zawładnął. pozdrawiam Robert
A jak wygląda przybieranie dziecka na masie ciała? Jeżeli dziecko dobrze przybiera na masie, rozwija się prawidłowo, oznacza to fizjologiczny refluks. Konieczna jest prawidłowa technika karmienia, unikanie kładzenia dziecka bezpośrednio po karmieniu, można stosować mleka AR. Refluks ustępuje do 2 roku życia.

Można rozważyć podanie Gastrotuss BABY, syrop przeciw refluksowi, dla dzieci i niemowląt, ale czasem prowadzi to do zaparć. Jeśli nie będzie poprawy konieczne może być badanie radiologiczne z kontrastowaniem przełyku i ewentualna konsultacja chirurgiczna ( przepuklina rozworu przełykowego?)
Przede wszystkim należy uregulować karmienie. Dziecko w tym wieku z objawami jak Państwa dziecko powinno być karmione co 2-3 godziny znacznie mniejszą objętością (90ml/porcję) - tak wiem na opakowaniu jest napisane ....., ale proponuję spróbować, choć będzie ciężko, ale warto... Ponadto wysokie ułożenie do snu czy przewijania (klin pod wezgłowie łóżeczka ok 40-60 st). Do rozważenia dostępny bez recepty Gastrotuss baby podawany 3 x 2 ml po posiłku. Jeżeli to nie pomoże wskazana wizyta lekarska.