Mam następująca wadę: Sfera -3,5; Cylinder -0.5; Oś 7 stopni. Chcąc wybrać soczewki kontaktowe widzę

2 odpowiedzi
Mam następująca wadę: Sfera -3,5; Cylinder -0.5; Oś 7 stopni. Chcąc wybrać soczewki kontaktowe widzę, że stopień osi zaczyna się dopiero od 10 stopni, a cylinder od -0,75. Jakie soczewki powinnam zatem wybrać? Pozdrawiam.
Dzień dobry,
Najlepiej dla Pani oczu dobierze soczewki specjalista: optometrysta lub okulista. Przy doborze soczewek ważne są: rodzaj soczewek (materiał, kształt, zakończenie brzegów), moce, osie. Jest dużo parametrów, które trzeba ocenić widząc daną soczewkę na oku. Specjalista oceni powierzchnię oczu i ułożenie soczewek patrząc przez mikroskop (w powiększeniu).
Zapraszam na badanie do doboru soczewek kontaktowych, uzyska Pani komfortowe widzenie i zdrowe oczy.
Pozdrawiam
Małgorzata Orkisz

Dzień dobry, przy mocach powyżej 3 dioptrii optometrysta dobierze korekcję soczewek kontaktowych indywidualnie, ponieważ będzie ona różna od korekcji okularowej. Ponadto specjalista zadba o dobór najlepszego materiału, konstrukcji i rozmiaru soczewek aby zapewniły Pani jak najlepszy komfort i bezpieczeństwo.