Mam na nogach parę blizn są już dość stare około rok. Od miesiąca około zaczęłam he smarować maścią

4 odpowiedzi

Mam na nogach parę blizn są już dość stare około rok. Od miesiąca około zaczęłam he smarować maścią zrobioną na blizny ale wydaje mi się że nie ma efektów... używam też plastry silikonowe ale podobny skutek (Chyba że mi się wydaje). Zaraz będzie lato A ja w kropki, czy jest może jakiś sposób który mnie nie zabiję finansowo? Czy lasery zadziałaja lub lampa solux? Jak lasery to jaka cena za taki zabieg i czy w ciągu 1 zabiegu by to zniknęło?
Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam
Dzień dobry. Blizny jest to bardzo szeroki temat. Po pierwsze musimy wiedzieć w jaki sposób doszło do uszkodzenia skóry. Czy w dnie rany były zanieczyszczenia. Następnie w jaki sposób goiła się rana. Czy doszło do zakażenia. Ważne jest aby wspomnieć o tym, czy lubimy zdrapywać strupki. Na koniec czy mamy tendencję do przerosłych blizn. Jeżeli chodzi o leczenie to jest wiele sposobów od wycięcia poprzez sterydoterapie oraz leczenie laserem, osoczem bogato płytkowym.

Blizny nie można całkowicie usunąć. Można ewentualnie poprawić jej wygląd, zmniejszyć widoczność.
Trzeba wiedzieć, że na stare blizny trudno się leczy I nie należy spodziewać się spektakularnej poprawy. Poprawę po plastrach silikonowych widać po co najmniej 6 miesiącach.
Metodę leczenia należy dobrać indywidualnie, po zebraniu wywiadu i zbadaniu pacjenta.
Zapraszamy do naszej Kliniki na konsultację. Ocena wielkości, ilości, typu blizn oraz ich pochodzenia jest niezbędna w celu dobrania skutecznej terapii. Laserowa redukcja blizn należy do jednej z najskuteczniejszych metod walki z tym problemem. Dzięki zastosowaniu lasera frakcyjnego dochodzi do kontrolowanego uszkodzenie zmienionej tkanki jednocześnie pobudzając ją do autoodnowy. Należy pamiętać, że proces przebudowy skóry wymaga czasu. Rodzaj, częstotliwość zabiegów oraz ich ilość dobierana jest indywidualnie.
Nie ma sposobu na usuniecie blizny. Niektóre zabiegi powodują że blizny są mniej widoczne. Jednym z ciekawych rozwiazań jest połączenie zastosowania lasera frakcyjnego z nastrzyknięciem blizny własnym tłuszczem lub osoczem są to dość kosztowne zabiegi, terapia trwa co najmniej kilka tygodni