Mam miesniaki macicy, wprowadzone leczenie Provena na 90 dni, od 10 dni przyjmuje lek. Dostałam plan

6 odpowiedzi
Mam miesniaki macicy, wprowadzone leczenie Provena na 90 dni, od 10 dni przyjmuje lek. Dostałam planowo miesiączkę ale trwa ona już 8 dzień. Jestem przerażona, że jest coś nie tak. Oczywiście miałam wcześniej bardzo obfite miesiączki ale nie trwały dłużej niż 7 dni. W listopadzie miałam histeroskopie i będzie przeprowadzona jeszcze raz w marcu po leczeniu Provena. Grozi mi usunięcie macicy czy można jeszcze coś zrobić żeby do tego nie dopuścić? Boję się strasznie tego konsekwencji mam dopiero 36 lat.
Provera ne służy leczeniu mięśniaków lecz je powiększa, należy stosować lek Esmya

Jeżeli mięsniaki są objawowe , daja nawracaje krwawienia należy zastanowić się nad operacją
- prowvera raczej stosowana jest w ceklu zapobiezeniu obfitym miesiączkom, a nie na mięsniaki. Ważne jest umieszczenie zmian w stosunku do endometrium, bo to jest kluczowe w rokowaniu krwawienia. Proponuję rozważyć ESMYA. pzdr artur mazur kalisz
Witam,
Jest wiele sposobów leczenia mięśniaków macicy bez konieczności usuwania macicy. Jeśli krwawienie nie zmniejszy i nie ustanie należy zgłosić się do ginekologa celem modyfikacji leczenia.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Mięśniaków raczej nie usunie się za pomocą tego leku
Zależy jakie i ile jest tych mięśniaków,nie są one złośliwe
Jest możliwość wyłuszczenia mięśniaków,bez usuwania macicy
Jeśli Provera powoduje przedłużające się krwawienie, trzeba zmienić lek. Skutecznym lekiem zmniejszającym mięśniaki jest np Esmya