mam miażdzycę zarostową tętnic kończyn dolnych po nieudanym wstawieniu bajpasów]wrogi brzuch].nie mo

6 odpowiedzi
mam miażdzycę zarostową tętnic kończyn dolnych po nieudanym wstawieniu bajpasów]wrogi brzuch].nie mogę chodzic a ostatnio bardzo wysokie nadciśnienie i opuchlizna stóp, operacja była10 let temu mam70lat.czy jest dla mnie jakaś nadzieja jan
Nadzieja zawsze umiera ostatnia. Trzeba by zrobić badanie AngioTK żeby się rozeznać w sytuacji

Proszę nie tracić nadziei i odwiedzic chirurga naczyniowego. Najlepiej tegi,który oprzednio operował,
Witam
Na podstawie tak lakonicznego pytania trudno wyrokować. Zapraszam na wizytę z pełną dokumentacją.
Pozdrawiam
Wskazana wizyta u naczyniowca z dokumentacja medyczna.
Przede wszystkim powinien udać się Pan na konsultację do chirurga naczyniowego. Trzeba wykonać badania obrazowe i zakwalifikować Pana do ewentualnego zabiegu operacyjnego. Ważna jest też kwestia dlaczego odstąpiono od zabiegu operacyjnego 10 lat temu.
Proponuję także udać się do swojego lekarza POZ celem modyfikacji leczenia nadciśnienia tętniczego.
Witam Pana, nalezy wykonać angio tomografię jamy brzusznej i tetnic kończyn dolnych w celu oceny - konsultacja chirurga naczyniowego do ewentulanego zabiegu wewnątrznaczyniowego. Pozdrawiam