Mam kontakt przez komunikator internetowy z osobą płci żeńskiej lat 17, która relacjonuje stany emoc

2 odpowiedzi
Mam kontakt przez komunikator internetowy z osobą płci żeńskiej lat 17, która relacjonuje stany emocjonalne, które przypominają depresję. Poleciłem jej wykonanie dostępnej w internecie wersji kwestionariusza depresji Becka - uzyskany wynik to bodajże 46 - słownie oceniony jako ciężka depresja - niepokojące.

Ona sama chciała wcześniej iść do psychologa, ale rodzice bagatelizują jej problem i nie chcą jej wysłać do psychologa. Ja poleciłem jej w pierwszej kolejności wizytę u psychiatry.
Tutaj jednak problem jest ten sam - osoba niepełnoletnia. Idealne rozwiązanie to psychiatra na nfz / bezpłatnie, który przyjmie 17 latkę bez zgody rodziców.

Za moją namową napisała do psychiatry maile, ale odpowiedź jej nie zadowoliła i do jednego zadzwoniła, ale był płatny. Nie chce iść do psychologa szkolnego (uważa go za niekompetentnego) oraz zadzwonić na telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży.

Co można zrobić w takiej sytuacji? Jak można pomóc?

Sprawę komplikuje fakt, że mieszka ona w niewielkim, ok. 40 tys. mieście (woj. pomorskie).

Proszę o możliwie konkretne wskazówki, które są prostymi czynnościami do wykonania, zamiast bardziej ogólnych sformułowań typu "trzeba poszukać", "dobrze byłoby zrobić to i to" - osoba wyraźnie potrzebuje prostych, konkretnych rad.

Z góry dziękuję. Sprawa może być poważna. Być może ratujemy komuś życie!
116 111 to numer całodobowej infolinii dla dzieci i młodzieży. W przypadku zagrożenia życia, np. Gdy pojawiają się myśli samobójcze można dzwonić na 112

Dzień Dobry, zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby szerzej omówić ten temat podczas wizyty.
Pozdrawiam serdecznie