Mam kilka zębów z próchnicą, które są w tragicznym stanie. Czy da się je usunąć? Czy znieczulenia są

3 odpowiedzi
Mam kilka zębów z próchnicą, które są w tragicznym stanie. Czy da się je usunąć? Czy znieczulenia są tylko podawane za pomocą igły? Mam jedną lukę w uzębieniu. Gdzie mogę się kierować aby mi włożyli jednego sztucznego zęba? Jak to wygląda? Ile kosztuje?
Witam Serdecznie. W pierwszej kolejności konieczna jest wizyta konsultacyjna u stomatologa, który przeprowadzi kompleksowe badanie jamy ustnej. Podczas badania lekarz oceni, czy Pani zęby nadają się do leczenia, czy ostatecznie konieczna jest ich ekstrakcja. Jeśli chodzi o znieczulenie, to oczywiście, obecnie istnieją mniej inwazyjne metody znieczulania, jest nim np. znieczulenie sterowane komputerowo. Uzupełnienie braków w uzębieniu jest możliwe z zastosowaniem koron lub koron na implantach. Cena uzależniona jest od zastosowanej metody oraz materiałów, z których wykonana jest korona.

Witam. Sugeruję umówienie wizyty do lekarza specjalisty protetyka, który bo zbadaniu i analizie badań diagnostycznych rtg (np. panorama, CBCT) będzie w stanie zaplanować leczenie i oszacować jego koszty. Znieczulenie podawane jest za pomocą igły, ale by doznania w trakcie były jak najmniej nieprzyjemne można śluzówkę znieczulić specjalnym żelem przed wkłuciem. Istnieje również znieczulenie komputerowe The Wand dedykowane dzieciom i osobom, które nie tolerują tradycyjnego znieczulenia karpulą. Pozdrawiam
Witam najlepiej udać się na wstępną konsultacje uzębienia gdzie lekarz na podstawie badania oceni realne możliwości leczenia zębów. możliwe jest też znieczulenie bezbolesne gdzie środek znieczulający podawany jest przez komputer jednak zawsze jest to igła, natomiast jest to znieczulenie bezbolesne