Mam kilka zębów z próchnicą, które są w tragicznym stanie. Czy da się je usunąć? Czy znieczulenia są tylko podawane za pomocą igły? Mam jedną lukę w uzębieniu. Gdzie mogę się kierować aby mi włożyli jednego sztucznego zęba? Jak to wygląda? Ile kosztuje?
Witam Serdecznie. W pierwszej kolejności konieczna jest wizyta konsultacyjna u stomatologa, który przeprowadzi kompleksowe badanie jamy ustnej. Podczas badania lekarz oceni, czy Pani zęby nadają się do leczenia, czy ostatecznie konieczna jest ich ekstrakcja. Jeśli chodzi o znieczulenie, to oczywiście, obecnie istnieją mniej inwazyjne metody znieczulania, jest nim np. znieczulenie sterowane komputerowo. Uzupełnienie braków w uzębieniu jest możliwe z zastosowaniem koron lub koron na implantach. Cena uzależniona jest od zastosowanej metody oraz materiałów, z których wykonana jest korona.

lek. dent. Justyna Lemejda
lek. dent. Justyna Lemejda
Stomatolog
Kraków
Proszę zgłosić się do lekarza dentysty, prawdopodobnie wykona pantomogram(czyli zdjęcie wszystkich zębów) oraz po dokładnym zbadaniu będzie mógł indywidualnie przedstawić plan leczenia, w którym określi czy zęby należy usunąć czy leczyć. Jest możliwość znieczulenia miejsca wkłucia igły poprzez zastosowanie żelu znieczulającego lub sprayu- eliminuje to uczucie bólu. Istnieje również znieczulenie komputerowe the Wand. Uzupełnienie braków zębowych możliwe jest przez zastosowanie różnych rozwiązań, zalecam konsultacje u lekarza dentysty, który określi, które rozwiązania można zastosować w Pani(a) przypadku. Pozdrawiam.

Witam. Sugeruję umówienie wizyty do lekarza specjalisty protetyka, który bo zbadaniu i analizie badań diagnostycznych rtg (np. panorama, CBCT) będzie w stanie zaplanować leczenie i oszacować jego koszty. Znieczulenie podawane jest za pomocą igły, ale by doznania w trakcie były jak najmniej nieprzyjemne można śluzówkę znieczulić specjalnym żelem przed wkłuciem. Istnieje również znieczulenie komputerowe The Wand dedykowane dzieciom i osobom, które nie tolerują tradycyjnego znieczulenia karpulą. Pozdrawiam

dr Maja Teresińska
dr Maja Teresińska
Lekarz medycyny estetycznej, Stomatolog, Protetyk
Dąbrowa Górnicza
Witam najlepiej udać się na wstępną konsultacje uzębienia gdzie lekarz na podstawie badania oceni realne możliwości leczenia zębów. możliwe jest też znieczulenie bezbolesne gdzie środek znieczulający podawany jest przez komputer jednak zawsze jest to igła, natomiast jest to znieczulenie bezbolesne

Specjaliści w zakresie leczenia: próchnica

Teresa Wiśniewska-Grzywińska

Teresa Wiśniewska-Grzywińska

Ortodonta, Stomatolog, Protetyk

Marki

Karolina Myszk

Karolina Myszk

Stomatolog

Kartuzy

Anna Grzesiak-Niedzielska

Anna Grzesiak-Niedzielska

Stomatolog

Sędziszów Małopolski

Marta Kukuła-Błaszczyk

Marta Kukuła-Błaszczyk

Stomatolog, Stomatolog dziecięcy, Lekarz medycyny estetycznej

Złotoryja

Marzena Nanek

Marzena Nanek

Stomatolog

Kraków

Agnieszka Milc

Agnieszka Milc

Stomatolog, Stomatolog dziecięcy

Pajęczno

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 15 pytań dotyczących usługi: próchnica

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.