Mam jedno pytanie dotyczace kotki. 2 miesiace temu byla sterylizowana. Zostal jej jeden szew ktory s

2 odpowiedzi
Mam jedno pytanie dotyczace kotki. 2 miesiace temu byla sterylizowana. Zostal jej jeden szew ktory sie nie rozpuscil. Juz to miejsce zaroslo troche sierscia i kotka tez nie zwraca na to uwagi. Czy mam jednak udac sie do weterynarza?
Witam . moim zdaniem , jeśli kotka nie interesuje się szwem i nie ma przetoki, to wystarczy obserwować, szew w końcu się rozpuści. Jeśli pojawi się przetoka wtedy proszę udać się do lekarza.

Dzień dobry. Nie wiem jaki to szew, ale zapewne miał się rozpuścić. Każdy szew wystający poza organizm ma taką specyficzną właściwość, że stanowi łatwy kanał komunikacji pomiędzy środowiskiem zewnętrznym, a wnętrzem organizmu - zwłaszcza jeśli jest to tzw plecionka. Drogę tę mogą łatwo skolonizować i wykorzystać różne drobnoustroje. Szwy rozpuszczają się w różnym czasie - większość tych stosowanych w weterynarii wchłania się w ciągu kilku lub kilkunastu tygodni. Warto również upewnić się, że szew na pewno jest wykonany z materiału wchłanialnego. Zawsze w takich przypadkach warto zastanowić się co by Pani zrobiła gdyby to Pani przez 2 miesiące z brzucha wystawał kawałek sznurka :) Wtedy odpowiedź na Pani pytanie byłaby oczywista :)