Mam fobie na pajaki. Chodze na terapie do psychologa. Pracowalysmy i Udalo mi sie juz stanac oko w o

2 odpowiedzi
Mam fobie na pajaki. Chodze na terapie do psychologa. Pracowalysmy i Udalo mi sie juz stanac oko w oko z pajakiem, chodzil po mnie, po reku, nawet po twarzy. Troche to pomoglo bo rzeczywiscie odczuwalam lek troche mniejszy niz kiedys ale z czasem sie nasililo i teraz znowu boje sie isc spac (ze pajak wejdzie na mnie). Przeszukuje caly pokoj zanim sie poloze i w nocy przebudzam sie i sprawdzam czy cos nie ma. Nie wiem juz jak zwalczyc ten lek. Czy to jest nadal ta fobia czy moze cos innego?
Pisze Pani, że chodzi do psychologa - jest on osobą, która najpełniej odpowie na pytanie o charakter Pani trudności. Tym bardziej, że jest Pani w procesie - innemu psychologowi jest trudno na nie odpowiedzieć. Może być tak, że jakieś zdarzenia w Pani życiu wpłynęły na nasilenie tego objawu. Może być tak, że obawa przed obecnością pająka jest obawą zastępczą dla innych tematów, których w danym momencie nie chce Pani poruszać. To tylko jedna z prawdopodobnych hipotez, bez znajomości Pani historii bardzo trudno jest Pani pomóc. Dlatego zdecydowanie zachęcam do rozmowy ze specjalistyą z którym Pani pracowała.

Dzień dobry! Trudność, którą Pani opisuje jak najbardziej może być związana z fobią. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby skonsultować się z psychoterapeutą z którym Pani pracuje i omówić gorsze samopoczucie, którego aktualnie Pani doświadcza. Psychoterapeuta dzięki temu będzie miał możliwość wspólnie z Panią wybrać najskuteczniejsze metody pracy nad Pani problemem. Pozdrawiam i trzymam kciuki.