Mam dyskopatie wielopoziomowa kregosłupa szyjnegoc3 c4 c5 c6 nasilone zmiany na poziomie c5c6 przepu

1 odpowiedzi
Mam dyskopatie wielopoziomowa kregosłupa szyjnegoc3 c4 c5 c6 nasilone zmiany na poziomie c5c6 przepuklina 3mm uciskajaca worek oponowy i rdzen brzuszna powiechrzni rdzenia cechy znacznej stenozy kanału kregowego a-p wysokosci 7-8 mm Na poziomie C3-4 zmiany zwyrodnieniowo wotworczych tylnio bocznych sasiadujacych krawedzi trzonow kregowych powoduje umiarkowane przewezenie prawego otworu miedzykregowego Martwi mnie znaczna stenoza kanału kregowego boje sie melopati szyjnej Czy istnieje w moim przypatku melopatia ? Czy czeka mnie oberacja? Na dzien dzisiejszy mam bole karku plecow barkow i rak Rezonans magnetyczny na NRZpod koniec listopad 2018 Nie stac mnie na leczenie prywatne aby przyspieszyc Rowniez odczuwam mrowienie lewej stopy czy to moze powodowac od kregosłupa szyjnego?
Zwykle podstawą kwalifikacji do zabiegu operacyjnego jest korelacja objawów radiologicznych z badaniem fizykalnym. Jednym słowem to czy dany pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu leży w gestii lekarza w tym przypadku neurochirurga. Możliwe, że lekarz zdecyduje o próbie podjęcia leczenia zachowawczego i odeśle na rehabilitację. Ze swej strony proponuję niezależnie udać się do doświadczonego w tej dziedzinie fizjoterapeuty. Nie wykluczone, że jeszcze na tym poziomie można sprawę załatwić bez operacji a czas niestety działa na znaczną niekorzyść.
Objawów opisanych odnośnie kończyn dolnych nie należy łączyć z kręgosłupem szyjnym.

W przypadku dalszych pytań zapraszam na konsultację.