Mam dwojke dzieci ,bliznaczki jedno dziecko ma lewa zrenice wieksza od prawej ?Czy to cos powaznego,

3 odpowiedzi
Mam dwojke dzieci ,bliznaczki jedno dziecko ma lewa zrenice wieksza od prawej ?Czy to cos powaznego,jak to leczyc?
Dzień dobry
Asymetria wielkości czy kształtu żrenic zawsze wymaga konsultacji okulisty i jeśli zachodzi potrzeba również neurologa. Niewielka różnica w wielkości zdarza się dość często i nie zawsze jest oznaką choroby,. Ważne jest by przeprowadzić dokładne badanie i ocenić reakcję żrenic na światło , obejrzeć dno oczu i jeśli jest wskazanie to zlecić dodatkowe badania.
Istotnym jest też fakt jak przebiegała ciąża.
Alicja Błażej-Waśkiewicz

Witam,

Wszystko to co Państwa niepokoi jako rodziców należy skonsultować z lekarzem. W tym wypadku pełne badanie okulistyczne i ewentualnie konsultacja neurologiczna.
Najczęsciej tego typu objawy bez innych niepokojących objawów pojawiaja się po infekcji wirusowej.

pozdrawiam

Anna Maria Bilkiewicz-Pawelec
#powieki #okulistykaAnnaMaria #OkulistaUk
Różnica wielkości źrenic do 1mm jest fizjologiczna