Mam duży problem z moim synkiem ma 8 lat, od dłuższego czasu u syna pojawiają się dławienia,(ok.2 la

3 odpowiedzi
Mam duży problem z moim synkiem ma 8 lat, od dłuższego czasu u syna pojawiają się dławienia,(ok.2 lata) ale tylko nocą jak zaśnie.Wygląda to mniej więcej tak jakby włożyć za głęboko patyczek do buzi, taki odruch wymiotny, ale bez wymiotów.Pojawia się to bardzo nieregularnie. Raz na kilka miesięcy ale w ostatnim czasie jest już 5nocy po kolei. Do jakiego specjalisty mam się z tym udać.
Witam. Podane objawy mogą świadczyć o refluksie. Ponieważ sprawa trwa już długo - polecałbym konsultację gastrologiczną. Pozdrawiam Dr J.Czelej

Dzień dobry, syna na pewno powienien zobaczyć laryngolog oraz gastroenterolog.Objawy mogą być spowodowane refluksem żołądkowo-przełykowym.
Pozdrawiam
Dorota Musiał
Polecałbym najpierw pediatrę, następnie laryngologa, w dalszej kolejności lub równolegle, psychologa dziecięcego. Z podobnym zjawiskiem można spotkać się, chociaż raczej u starszych (dorosłych) pacjentów, nazywa się to paraliż senny. Dlatego współpraca lekarza i psychologa mogłaby coś wnieść. To może być problem zaburzeń snu, a w takim przypadku, dziecko - pacjent, musi dość szczegółowo opowiedzieć o swoich snach, lękach etc, co w tym wieku jest dla Małego Pacjenta trudne - nie wie nawet jak nazwać te uczucia. Na pewno potrzeba dożo czasu i cierpliwości, a także zaufania Pacjenta do osób, które będą go badały.