Mam duży problem z kolanami. Na jednym z nich przeprowadzoną miałem artroskopię. Z tego co usłyszałe
1
odpowiedzi
Mam duży problem z kolanami. Na jednym z nich przeprowadzoną miałem artroskopię. Z tego co usłyszałem po zabiegu to nieudolnie.Teraz mam termin na endoprotezę kolana . Man również na tym kolanie torbiel Bakera. Lekko zaczeły wykrzywiać mi się nogi. Czy jest jakiś ortopeda w okolicach Bydgoszczy, który może wyleczyć nie wymieniać...
Dzień Dobry!
Leczenie zachowawcze choroby zwyrodnieniowej, to jest to o co Pan pyta. Niestety wciąż najprościej jest dać skierowanie na artroskopię, a później na endoprotezę.
Oczywiste jest, że są to skuteczne metody leczenia, ale zarezerwowane dla niektórych sytuacji. Sama zaś artroskopia w chorobie zwyrodnieniowej kolana jest właściwie przeciwwskazana i nie daje wymiernych korzyści, chyba że uszkodzone są bezpośrednio struktury poddające się leczeniu artoskopowemu (np. łąkotki)
Całe leczenie zachowawcze składa się z minimum kilkunastu zaleceń: rehabilitacji, diety, modyfikacji trybu życia, poprzez leki odbudowujące chrząstki stawowe, kwas hialuronowy, leczenie biologiczne, leczenie przeciwzapalne (doustne i dostawowe-zwalniające przebieg choroby zwyrodnieniowej), autologiczne preparaty osoczowe, płytkowe, trombinę, anty-interleukiny, komórki macierzyste, czy wreszcie grupy zabiegów korekcji osi stawu (osteotomie), implanty płynne, systemy artrodiastazy (atlas moximed, kinespring), po endoprotezy wybiórcze, częściowe i całkowite oraz wiele innych, w tym terapii eksperymentalnych.
Tak więc, w odpowiedzi na Pana pytanie. endoprotezoplastyka jest ostatnim etapem leczenia choroby zwyrodnieniowej, dobrym dla pacjentów ze znacznym i nierokującym poprawy. Ponieważ jest ruchem nieodwracalnym, warto wykorzystać ww. metody. Nie wyleczą one choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego, ale z pewnością pozwolą opóźnić i złagodzić jej przebieg. Rozmowa z doktorem pozwoli ustalić oczekiwania odnośnie leczenia, jego optymalny kształt i spodziewane efekty po poszczególnych działaniach.
Pozdrawiam.
Paweł Sokołowicz
Leczenie zachowawcze choroby zwyrodnieniowej, to jest to o co Pan pyta. Niestety wciąż najprościej jest dać skierowanie na artroskopię, a później na endoprotezę.
Oczywiste jest, że są to skuteczne metody leczenia, ale zarezerwowane dla niektórych sytuacji. Sama zaś artroskopia w chorobie zwyrodnieniowej kolana jest właściwie przeciwwskazana i nie daje wymiernych korzyści, chyba że uszkodzone są bezpośrednio struktury poddające się leczeniu artoskopowemu (np. łąkotki)
Całe leczenie zachowawcze składa się z minimum kilkunastu zaleceń: rehabilitacji, diety, modyfikacji trybu życia, poprzez leki odbudowujące chrząstki stawowe, kwas hialuronowy, leczenie biologiczne, leczenie przeciwzapalne (doustne i dostawowe-zwalniające przebieg choroby zwyrodnieniowej), autologiczne preparaty osoczowe, płytkowe, trombinę, anty-interleukiny, komórki macierzyste, czy wreszcie grupy zabiegów korekcji osi stawu (osteotomie), implanty płynne, systemy artrodiastazy (atlas moximed, kinespring), po endoprotezy wybiórcze, częściowe i całkowite oraz wiele innych, w tym terapii eksperymentalnych.
Tak więc, w odpowiedzi na Pana pytanie. endoprotezoplastyka jest ostatnim etapem leczenia choroby zwyrodnieniowej, dobrym dla pacjentów ze znacznym i nierokującym poprawy. Ponieważ jest ruchem nieodwracalnym, warto wykorzystać ww. metody. Nie wyleczą one choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego, ale z pewnością pozwolą opóźnić i złagodzić jej przebieg. Rozmowa z doktorem pozwoli ustalić oczekiwania odnośnie leczenia, jego optymalny kształt i spodziewane efekty po poszczególnych działaniach.
Pozdrawiam.
Paweł Sokołowicz
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Przez 2miesiące stosowałam jako antykoncepcję tabletki Vibin mini, teraz lekarz przepisał mi zwykły Vibin chyba przez pomyłkę. Czy to duża różnica? Powinnam przestać stosować lek? Czy to wpłynie znacznie na mój organizm?
- Chcialabym usunac skore z brzucha . Mam cukrzyce typ 2, oczywiscie leczona od paru lat. Interesuj tez koszt takiej operacji oraz jak dlugi jest pobyt w szpitalu
- dostalam skierowanie na krio i fonoforeze na kolano (zespol entezopatyczny szczytu rzepki) lekarz mowil ze krio ma byc pierwsze ,a w przychodni zapisali mi odwrotnie (brak terminow) to w koncu w jakiej kolejnosci sie wykonuje? mam 20 min przerwy miedzy zabiegami Nie chce zeby mi zrobili krzywde:(
- Mam 4.5 letnią córke z Zespołem Downa i za wiele nie mówi chociarz chodzi do przedszkola i ma tam logopede czy jest jeszcze jakas metoda aby mowa poszla do przodu?
- Moja dziewczyna od jakiegoś roku strasznie się zmieniła. -nic jej się nie chce -strasznie nerwowa i zmiany nastroju nagłe -nic jej nie pasuje a wręcz nie można się odezwać bo wybucha złością -unika ludzi w pracy problematyczna I dużo by wymieniać wszystko odbiera negatywnie i jako atak…
- Jestem mama 10 letniej dziewczynki, ktora chodzi do panstwowej szkoly muzycznej (jest w 2 kl.) Pod koniec tej klasy przeszla szok ( nie chciala z wlasnej woli siadac do pianina, przypominalo to tragikomedie), ze tyle utworow jest do opanowania na egzamin, ale ostatecznie zaliczyla. Mocno zastanawialismy…
- Mój syn 15 lat od pewnego czasu nie czuje parcia na pecherz moczowy ,pije dużo ale nie ma parcia by isc to wyprozniac .Jak juz cos czuje w pecherzu ale to nie jest parcie to idzie i wydala.Robilismy badania moczu ,posiewu i usg brzcha wszystko wyszło ok ,nawet bylismy u urologa tez powiedział…
- Mam dość nietypowe pytanie. Dlaczego niektórzy ludzie nieswiadomie ( chyba ) zacierają ręce? Czy to ma coś wspólnego z ich psychika? Zauważyłam że mój brat i matka często tak robią nieraz się z nich śmiałam ze to ich tik nerwowy ale do dzisiaj tak na prawdę nie wiem po co ludzie tak robią? To…
- Moja córka lat 6 ma problemy z nawiązywaniem kontaktów z rowieśnikami ogólnie jest pogodnym dzieckiem, lubi rozmowy ale z dorosłymi ale z dziecmi już mniej, duzy zasób wiedzy gdyż pisze czyta od 5 roku życia czy homeopatia pomoże...???
- Obecnie jestem w 8 tyg. ciąży. Czy mogę stosować szampon oczyszczający, który dodatkowo wyplukuje kolor włosów? Czy substancje w nim zawarte mogą przenikac przez skórę i zaszkodzić dziecku?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.