Mam diastemę około 3mm pomiędzy górnymi jedynkami, oraz szparki między jedynkami a dwójkami a także między dwójkami i trójkami. Zęby dolne mają prawidłowe ustawienie. Na wizycie u ortodonty dowiedziałam się, ze nie może mi on pomóc aparatem ponieważ mam prawidłowy zgryz z obu stron i nie może mi go założyć, gdyż nie zadziała jak powinien. Diastemy są spowodowane zbyt małą wielkością zębów i ortodonta zaproponował jedynie licówki. Nie zgodzę się na te możliwość ponieważ nie chce sztucznych zębów. Czy istnieje możliwość ze zęby da się jednak wyprostować ortodontycznie?
Jeżeli zgryz jest w normie, a przyczyną szpar jest zły wymiar siekaczy górnych, leczenie aparatem może spowodować zaburzenie zgryzu i nie powinno się go stosować.

Witam,
informacje o możliwości leczenia ortodontycznego można ustalić po badaniu klinicznym, ale z opisu można wnioskować, że ma Pani dysproporcje w budowie koron zębów. W takiej sytuacji często najpierw podcinamy wędziedełko, zamykamy distemę ortodontycznie i planujemy rozbudowę zębów zachowawczą( czyli wypełnieniami) albo licowkami. jeśli Pani taka opcja nie pasuje to można ew. lekko przechylić dolne zęby sp.stalym aby zrobić miejsce na zamknięcie szpar w górnym łuku, jeżeli jest taka możliwość kliniczna. Zapraszam na konsultacje

lek. dent. Maria Radziwilska
lek. dent. Maria Radziwilska
Ortodonta, Protetyk
Gdańsk
Witam!
Bez badania niestety nie odpowiem na to pytanie.
Pozdrawiam:-)

Jeżeli szpary spowodowane są zbyt małymi rozmiarami zębów w stosunku do wielkości szczęki to nie ma innego sposobu jak powiększyć zęby-można zrobić to także za pomocą masy kompozytowej-(plomby) bez potrzeby preparacji zęba.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.