Mam diastemę około 3mm pomiędzy górnymi jedynkami, oraz szparki między jedynkami a dwójkami a także

4 odpowiedzi
Mam diastemę około 3mm pomiędzy górnymi jedynkami, oraz szparki między jedynkami a dwójkami a także między dwójkami i trójkami. Zęby dolne mają prawidłowe ustawienie. Na wizycie u ortodonty dowiedziałam się, ze nie może mi on pomóc aparatem ponieważ mam prawidłowy zgryz z obu stron i nie może mi go założyć, gdyż nie zadziała jak powinien. Diastemy są spowodowane zbyt małą wielkością zębów i ortodonta zaproponował jedynie licówki. Nie zgodzę się na te możliwość ponieważ nie chce sztucznych zębów. Czy istnieje możliwość ze zęby da się jednak wyprostować ortodontycznie?
Jeżeli szpary spowodowane są zbyt małymi rozmiarami zębów w stosunku do wielkości szczęki to nie ma innego sposobu jak powiększyć zęby-można zrobić to także za pomocą masy kompozytowej-(plomby) bez potrzeby preparacji zęba.

Witam,
informacje o możliwości leczenia ortodontycznego można ustalić po badaniu klinicznym, ale z opisu można wnioskować, że ma Pani dysproporcje w budowie koron zębów. W takiej sytuacji często najpierw podcinamy wędziedełko, zamykamy distemę ortodontycznie i planujemy rozbudowę zębów zachowawczą( czyli wypełnieniami) albo licowkami. jeśli Pani taka opcja nie pasuje to można ew. lekko przechylić dolne zęby sp.stalym aby zrobić miejsce na zamknięcie szpar w górnym łuku, jeżeli jest taka możliwość kliniczna. Zapraszam na konsultacje
Jeżeli zgryz jest w normie, a przyczyną szpar jest zły wymiar siekaczy górnych, leczenie aparatem może spowodować zaburzenie zgryzu i nie powinno się go stosować.
Witam!
Bez badania niestety nie odpowiem na to pytanie.
Pozdrawiam:-)