Mam diagnozę łagodny przerost prostaty,wdrożono leczenie tamsulozyną jednak działania niepożądane są

3 odpowiedzi
Mam diagnozę łagodny przerost prostaty,wdrożono leczenie tamsulozyną jednak działania niepożądane są bardzo silne gł.zawroty głowy zmuszające mnie do podpierania się o ściany by zachować równowagę czy zamiana leku na np.finasteryd o stosunkowo mało uciążliwych skutkach niepożądanych byłaby dobrym rozwiązaniem ?
Szanowny Panie, istnieją także inne alfablokery, może warto je także spróbować zażywać .

Finasteryd stosuje się jedynie w sytuacji gdy stercz ma objętość >40cm3. Wykazuje zupełnie inne działanie niż Tamsulozyna. Stosuje się go jako dodatek do Tamsulozyny. Po włączeniu Finasterydu można oczekiwać poprawy po co najmniej 6 miesiącach.

W Pana przypadku należy spróbować na przykład Sylodosynę lub inne leki
Z pewnością warto spróbować innego leku skoro nie toleruje Pan tego, ale finasteryd akurat działa inaczej, na efekt trzeba długo czekać. Są jednak inne opcje.