Mam chorego syna w wieku 34 na uporczywe zaburzenia urojeniowe, jak mogę mu pomóc i sobie, aby lecze

4 odpowiedzi
Mam chorego syna w wieku 34 na uporczywe zaburzenia urojeniowe, jak mogę mu pomóc i sobie, aby leczenie było bardziej skuteczne.
Dzień dobry, zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą ponieważ nie ma jakiś uniwersalnych porad. Bezpośredni kontakt z terapeutą umożliwi pełniejsze rozeznanie w Państwa obecnej sytuacji i umożliwi przedstawienie konkretnej propozycji postępowania. Pozdrawiam, Beata Szulik-Bomba

Dzień dobry. Dobrym rozwiązaniem będzie udanie się do psychiatry, a później do psychoterapeuty na terapię. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
Dzień dobry,

Jeśli chodzi o syna, to pomogłaby mu wizyta u psychiatry oraz u psychoterapeuty. Jednak nie powinno się go do tego zmuszać, to jest jego problem i on sam musi go chcieć , rozwiązać, inaczej terapia nie będzie miała sensu. Jednak widzę, że Pani też sobie nie radzi z tą sytuacją i też Pani potrzebuje wsparcia psychologicznego, żeby lepiej radzić sobie z tą sytuacją i zobaczyć, jak Pani wpływa na nastrój syna. Dlatego zachęcam także Panią do konsultacji psychoterapeutycznej.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Syn wymaga przede wszystkim konsultacji psychiatrycznej. Psychoterapia jest leczeniem uzupełniającym farmakoterapię w zaburzeniach urojeniowych.