Mam 78 lat. Jestem 15 l po operacji kręgosłupa lędźwiowego i 1,5 roku odcinka szyjnego , miałem miel

1 odpowiedzi
Mam 78 lat. Jestem 15 l po operacji kręgosłupa lędźwiowego i 1,5 roku odcinka szyjnego , miałem mielopatię w odcinku szyjnym i mam stenozę w obu odcinkach. 2 lata temu miałem rwę udową. Mam stwierdzone porażenie wiotkie 4-kończynowe s słabe wszystkie kończyny a więcej PKG i PKD. Ciągle jednak się poruszam z coraz większym trudem z pomocą chodzika. Ostatnio mam taką dolegliwość że tracę panowanie nad stawęm kolanowym PKD, noga się załamuje i upadam całym ciężarem na stopę. Dotychczas poza bólem nic więcej się nie stało ale zdarza mi się to coraz częściej / 2-3 x w tyg./ i staw tego nie wytrzyma mimo że jestem szczupły /68 kg 168 cm./. Proszę o radę co można jeszcze zrobić oprócz rehabilitacji.
RCh.
Z neurologicznego punktu widzenia Pana objawy mogą być wyrazem pogłębienia się niedowładu prawej kończyny dolnej w przebiegu zmian zwyrodnieniowych/stenozy w odcinku lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa (mniej prawdopodobnie w odcinku szyjnym). Czy można coś z tym zrobić poza rehabilitacją - to pytanie do lekarza (neurologa/neurochirurga) prowadzącego, który ma pełny wgląd do Pana historii choroby.