Mam 74 lata życia.W wieku 45 lat, w 1995 r. zachorowałam na nowotwór złośliwy tarczycy /brodawczak p

1 odpowiedzi
Mam 74 lata życia.W wieku 45 lat, w 1995 r. zachorowałam na nowotwór złośliwy tarczycy /brodawczak pęcherzykowaty tarczycy/ i mam usuniętą tarczycę i przytarczyce. Po tej operacji codziennie przyjmuję 2 tabletki wapnia CALPEROS 1000 i 1 tabletkę MAGNE B6 Forte.
W 2021 roku zachorowałam na nowotwór złośliwy lewej piersi, związany z estrogenami. Nie jem mięsa wieprzowego, wołowego oraz kurczaków. Jedynie jem mięso z indyka i wędlinę z indyka, bo one nie produkują estrogenów.
W okresie letnim, gdy było gorąco zaczęłam pić wodę Muszyniankę wysokozmineralizowaną, nisko nasyconą CO2. Butelkę tej wody o pojemności 1,5 litra wypijałam w ciągu dwóch dni. Od tego czasu, szczególnie w nocy odczuwam pieczenie w gardle. Czy ta woda wysokozmineralizowana mogła niekorzystnie wpłynąć na błony śluzowe gardła, że od lata do obecnej chwili odczuwam w nocy pieczenie w gardle, suchość na języku, że w nocy muszę wstać i napić się lekko ciepłej wody przegotowanej. Problem ten zgłosiłam lekarzowi rodzinnemu, ale nie otrzymałam żadnych leków i nie piję wspomnianej wody mineralnej, ani innej wody zmineralizowanej. Piję tylko wodę przegotowaną z czajnika, którą pobieramy z wodociągów zaopatrujących miasto KUTNO.
Może ma Pani poza przełykowe działanie kwasu solnego na błonę śluzową gardła. Należy udać się do gastroenterologa. Wskazane też jest ocena endoskopowa krtani w celu oceny okolicy spoidła tylnego.