Mam 63 lata od pewnego czasu moja skora na twarzy jest podrazniona czerwona .Stosowałam kremy dla ce

6 odpowiedzi
Mam 63 lata od pewnego czasu moja skora na twarzy jest podrazniona czerwona .Stosowałam kremy dla cerynaczynkoej ale jest coraz gorzej czy sa jakieś sposoby moze laser na poprawe cery? Bez podlady ni moge wyjsc do pracy ale po pary godzinach i tak jestem czerwona.Prosze o rade
Dzień dobry. Ma Pani ten sam problem co bardzo wiele osób z cerą naczynkową . Tzn. jeszcze jest Pani na etapie stosowania kremów naczynkowych. Niestety problem z tymi kremami polega na tym ,że albo uczulają (50-60% ) ,albo nie działają (95% ). Sugestia: odstawić wszystkie kosmetyki naczynkowe i już powinno byc lepiej ,albo przynajmniej nie gorzej. potem jest czas na leki zmniejszające rumień ,albo jako kremy ,albo jako tabletki .Laser też może być pomocny, ale to jest najdroższy element leczenia ,a tabletki ,lub niektóre kremy-leki robione mogą tu bardzo pomóc .
Z poważaniem dr Piotr Mazur

Witam, myślę, że dobór odpowiedniej zaleci Pani dermatolog po wizycie. Metod jest wiele leczących rumień, dobre korzyści przynosi terapia IPL, jednak , żeby uzyskać zadowalający efekt trzeba te zabiegi powtórzyć około 5-8 razy w odstepach 2 tygodniowych.
Serdecznie pozdrawiam
Anna Michalska Bańkowska
Dzień dobry, zapraszamy na wizytę do dermatologa ponieważ w taki sposób mogą objawiać różne choroby trzeba je zdiagnozować i dobrać odpowiednie leczenie , pozdrawiam
Witam,
mogą być to początki trądziku różowatego. Zapraszam na wizytę celem ustalenia leczenia.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Szanowna Pani,

Z opisu zawartego w Pani pytaniu wynika, że najprawdopodobniej mamy do czynienia z trądzikiem różowatym. Zastosowanie serii zabiegów z wykorzystaniem lasera dedykowanego do cery naczynkowej mogłoby być pomocne i w istotny sposób zmniejszyć doskwierający Pani estetyczny problem. Jednakże decyzję o zastosowaniu tego rodzaju leczenia może podjąć lekarz specjalista po przeprowadzeniu konsultacji dermatologicznej.

Z poważaniem,
Dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak, prof. nadzw.
Prawdopodobnie mamy do czynienia z rumieniem utrwalonym. Zapraszam na konsultację celem postawienia właściwego rozpoznania oraz przedstawienia sposobów leczenia.