Mam 57 lat. Ostatnio robilam badanie Tk klatki piersiowej. Oto moje wyniki: Płuca zmienione rozedmow

1 odpowiedzi
Mam 57 lat. Ostatnio robilam badanie Tk klatki piersiowej. Oto moje wyniki: Płuca zmienione rozedmowo. W segmencie 9 lewego pluca drobny niecharakterystyczny guzek 4.5 mm . Po za tym miazsz pluc bez zmian ogniskowych, bez zmian naciekowych. Śródmieście i wneki bez zmian naciekowych. Wezly chlonne niepowiekszone. Jamy oplucnej bez plynu. Na granicznych skanach w lewej nerce duza zmiana ogniskowa - torbiel ? - do oceny w badaniu usg. Dodam ze jestem kobietą i pale papierosy. Prosze o pomoc w interpretacji wyników.
Badanie TK nie objęło w całości zmiany w nerce którą najrozsadniej ocenić wstępnie w badaniu USG które określi prawdopodobnie jej charakter (łagodna lub podejrzana), co do drobnych guzkow w płucach o średnicy poniżej 5mm u osoby bez wywiadu onkologicznego najczęściej stosuje się badanie kontrolne gdyż zmiany te statystycznie są pozapalne i niegroźne. Zmiany rozedmowe najczęściej dotykają palaczy ale nie zawsze, prawdopodobnie ich obecność u Pani jest związana ze skłonnością genetyczna i naturalnym procesem starzenia oraz środowiskiem.