Mam 56 lat,jestem mężczyzną. Mam najwyraźniej kłopoty z przytykającą się trąbką lewego ucha. Przeważ

1 odpowiedzi
Mam 56 lat,jestem mężczyzną. Mam najwyraźniej kłopoty z przytykającą się trąbką lewego ucha. Przeważnie jest przytkana, słabo słyszę najwyższe częstotliwości. Podczas ziewania, szczególnie w porze wieczornej, odtykała się i wtedy dźwięk otoczenia stawał się bardzo wyraźny i otwarty. Od jakiegoś czasu jednak ucho nie chce się odtykać. Kilkanaście lat temu przechodziłem przeziębienie, które doprowadziło do mocnego zatkania obu uszu. Po wyzdrowieniu pozostała mi pamiątka w postaci dysfunkcji lewego ucha. Czy to są jakieś trwałe następstwa, np. deformacje anatomiczne, blizny itp. Czy też daje się coś na to zaradzić?
W części podobnych przypadków mozna uzyskac ustapienie dolegliwosci po leczeniu farmakologicznym lub operacyjnym 9 trwalsze) najpier trzeba jednak zdiagnozować przyczynę i jej lokalizację