Mam 52 lata Chciałem zapytać jestem nerwowy ,wybuchy gniewu ciągłe zmęczenie i biegunki . A jak wybu

3 odpowiedzi
Mam 52 lata Chciałem zapytać jestem nerwowy ,wybuchy gniewu ciągłe zmęczenie i biegunki .
A jak wybuchła epidemia korono wirusa to już mam dużo obiawów
Bóle pleców
klatki piersiowej pieczenie oczu twarzy rąk
złe samopoczucie lęki
Raz jest dobrze raz żle a nieraz umieram i tak już trzy miesiące
Nieraz rano się źle czuje a popołudniu dobrze i na odwrót
złe samopoczucie przychodzi nagle nie wiadomo od czego ale objawów korono wirusa nie mam ani kaszlu gorączki tylko problem z oddychaniem nieraz temperatura po obudzeniu 36,6 potem 37,1 lub 372
Proszę o pomoc
Dzień dobry,
opisywane przez Pana objawy mogą wskazywać na silny stres. Pojawienie się epidemii mogło nasilić objawy ( biegunka, bóle psychosomatyczne). W jaki sposób wcześniej radził Pan sobie ze stresem?z napięciem? czy było/jest coś, co pozwala Panu wyciszyć myśli i sygnały z ciała? jakie myśli Panu towarzyszą? myślę,że warto byłoby skorzystać ze wsparcia psychologa/psychoterapeuty,który pomoże Panu znaleźć sposoby łagodzenia skutków długotrwałego stresu.
Pozdrawiam,
N.Szymańska

Dzień dobry,

Objawy, które Pan opisał mogą być częściowo związane ze zmianą sytuacji jaką jest: pandemia koronawirusa. Nowa rzeczywistość i niepokój, który ona budzi są powodem stresu u wielu osób. A sam stres przejawia się na wiele sposób m.in. różnymi objawami z ciała (tj. bóle głowy, czasami wręcz migrenowe, problemy od strony układu pokarmowego lub/i oddechowego, lekko podwyższona temperatura czyli tzw. stan podgorączkowy lub lekko zaniżona temperatura - również mogą być informacją nadmiernym stresie i wpływie jaki ma on nasz organizm).

Jeśli jednak objawy, których Pan doświadcza są silne, uporczywe, utrudniające w sposób znaczący codzienne funkcjonowanie - zawsze należy najpierw skosuztować się z lekarzem. Jeśli objawy nie będą miały uzasadnienia biologicznego, wtedy warto zastanowić się nad poszukaniem dla siebie wsparcia psychologicznego/emocjonalnego.
Pozdrawiam, MS
Dzień dobry,
Nowa, stresująca rzeczywistość może nasilać wcześniejsze napięcia emocjonalne. Zaakceptowanie nieprzyjemnych emocji, takich jak strach, smutek, złość jest dużym wyzwaniem. Zachęcam do spotkania u psychoterapeuty, który pomoże określić przyczyny napięć emocjonalnych i pomoże zaakceptować i zrozumieć nieprzyjemne emocje.
Pozdrawiam serdecznie,
Natalia Kabała- Michna