Mam 43 lata I jestem po wycięciu lewego płata tarczycy z cieśnią z powodu podejrzenia nowotworu pěch

Mam 43 lata I jestem po wycięciu lewego płata tarczycy z cieśnią z powodu podejrzenia nowotworu pěcherzykowego.Po wykonaniu badania histopatoligicznego stwierdzono:Obraz mikroskopowy; na przekroju widoczny białawy otorebkowy guzek o wym 10x10x17mm.Stwierdzono zatory z komòrek raka w świetle jednego naczynia krwioniśnego.Rozp.patomorfologiczne;wypreparowano jeden węzeł chłonny bez przerzutu raka.Miesiąc po operacji zrobiłam badanie hormonòw tarczycy oraz markery wszystko wyszło dobrze w normie mimo to lejarz stwierdził że drugi płat trzeba usunąć bardzo proszę o opinię w tej sprawie,ponieważ bardzo się boję wyciěcia drugiego płata wiem że trzeba będzie brać napwno leki może jest jakaś szansa aby nie wycinać jednak całej tarczycy.

1 odpowiedź


Dzień dobry. Uważam, że w relacji lekarz - Pacjent najważniejsze jest zaufanie. Proszę wyjaśnić swoje wątpliwości z chirurgiem. Uważam, że takie postępowanie będzie dla Pani napewno najlepsze. Pozdrawiam dr Jaczun

lek. Przemysław Jaczun

lek. Przemysław Jaczun

lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

Toruń

Umów wizytę

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.