Mam 39 lat od ponad roku czasami miewam dziwne bóle w klatce piersowej wraz z dusznosciami wraz z ty

1 odpowiedzi
Mam 39 lat od ponad roku czasami miewam dziwne bóle w klatce piersowej wraz z dusznosciami wraz z tym problemem pojawilo mi sie dziwne kolatanie serca ale tylko kiedy klade sie spac kiedy poloze sie na lewym boku czuje jak bym mi mialo wypasc tak samo kiedy usypiam na plecach . Niestety utkwilem a Angolii przez pandemie a tutejszy lekarz stwierdzil stres
Moim zdaniem dolegliwości, które Pani opisała to dodatkowe skurcze komorowe. Nie martwiłabym się tym w ogóle, są nie groźne, tylko trochę wkurzające. Proponują suplementację magnezu. Dla pewności w późniejszym czasie można wykonać Holter EKG aby przekonać się jak dużo jest tej arytmii, czasem decydujemy się na jakąś farmakoterapię, ale zazwyczaj jak pacjent wie, że nie jest to nic takiego, to nie koniecznie chce brać leki.
Dolegliwości bólowe związane w sercem mają charakter ucisku, gniecenia, pieczenia trudnego do zlokalizowania w jednym miejscu, dolegliwości takie są szczególnie niepokojące gdy pojawiają się w trakcie wysiłku.
Teoretycznie można odczuwać też bóle w trakcie tej arytmii, w dwóch mechanizmach: bardzo wolne tętno albo czasem szczupłe osoby te dodatkowe uderzenia odczuwają jak takie krótkie, nagłe bóle. Moim zdaniem nie ma się czym martwić.