Mam 39 lat Od 3 miesięcy (od śmierci mamy) mam takie pulsowanie w gardle . Jestem osobą nerwowa i o

1 odpowiedzi
Mam 39 lat
Od 3 miesięcy (od śmierci mamy) mam takie pulsowanie w gardle .
Jestem osobą nerwowa i ogólnie stresuje się wszystkim .
Byłem zrobić EKG , coś tam pokazało dodatkowy skurcz. Podczas wysiłku tego nie czułem ale dr powiedziała że nie mogę ćwiczyć , tylko jakieś spacery . Podczas długiego spaceru też było ok nie czułem. W nocy budziłem się ,straszne sny , czułem ten puls i zaraz głową cala mokra się robiła , przerażony byłem .
Ciśnienie mierze 3x dziennie zawsze jest ok , u lekarki 3x mierzony 1 raz wysoki 2 trochę niższy a za 3 taki jaki w domu
Czy długość rękawa ma znaczenie? Bo mierze tym na ramię i mam ciasny
Przede wszystkim nie warto się niepotrzebnie denerwować, tylko trzeba dokończyć diagnostykę. Przekazane przez Pana informacje wskazują na pewien problem, ale nię są wystarczające aby go rozwiązać. Skropulatny wywiad lekarski to podstawa. Następnie warto zrobić pewne badania - laboratoryjne, badanie Holter EKG, może inne badania w zależności od wywiadu oraz wyników wymienionych badań. Pomiary ciśnienia regularnie zapisywane rónież mogą być pomocne w trakcie konsultacji lekarsiej. Martwi mnie najbardziej zalecenie unikania aktywności fizycznej. Na prawdę w niewielu sytuacjach klinicznych odradzanie wysiłku fizycznego jest korzystne dla pacjenta, szczególnie w dłuższej perspektywie...