Mam 37 lat i 2 dzieci z poprzedniego związku. Z nowym partnerem jestem do pół roku spotykamy się bar

2 odpowiedzi
Mam 37 lat i 2 dzieci z poprzedniego związku. Z nowym partnerem jestem do pół roku spotykamy się bardzo nieregularnie ponieważ partner mieszka za granicą. Partner jest niepłodny z byłą żoną leczył się ponad 8 lat. Były również próby in vitro z tego co pamiętam 4 podejścia. Żywotność plemników 15% ogólnie wyniki bardzo zle i jak lekarz oznajmił to że będzie ojcem to jak wygrana w totolotka. Niestety zaszlam w ciążę moje pytanie jest takie jak to jest możliwe, że przez tyle lat leczenia i prób z byłą partnerką nie udało się a ja zaszlam miło małego niemal znikomego prawdopodobieństwa.
Droga Pani, prawdopodobieństwo jest zawsze. Jednak myślę, że warto udać się z tym zapytaniem do ginekologa.

Należy zadać sobie pytanie po której stronie leżał problem z płodnością w poprzednim związku Pani obecnego partnera? Żywotność plemników 15% to wbrew pozorom wcale nienajgorzej, a poza tym na zdrowie prokreacyjne ma wpływ również mnóstwo innych czynników.
Pozdrawiam serdecznie