Mam 34 lata i mam problemy w pracy(praca w handlu) . Boję się tam chodzić, na sama myśl boli mnie brzuch dostaję biegunkę serce mi kołacze i cała się trzęse . Chce mi się płakać kiedy klient ma jakieś pytania bądź uwagi ... Wogóle mam ochotę uciec na bezludna wyspę.... Boję się że wariuje ...Czy to już może być nerwica ?
mgr Zuzanna Bajsarowicz
mgr Zuzanna Bajsarowicz
Psycholog, Psychoterapeuta
Gliwice
Dzień dobry, celem postawienia diagnozy wskazana byłaby konsultacja u psychoterapeuty, a także u lekarza psychiatry. Tylko dzięki trafnej, wielospecjalistycznej diagnozie, możliwe będzie zaproponowanie odpowiednich oddziaływań - psychoterapii, a w razie konieczności farmakoterapii. Wizyty u specjalistów odbywają się w miłej i wspierającej atmosferze, dlatego nie należy się ich obawiać, tylko sięgać po ich pomoc, co znacząco podniesie Pani komfort życia. Pozdrawiam, Zuzanna Bajsarowicz

mgr Agnieszka Bąk
mgr Agnieszka Bąk
Psycholog, Psychoterapeuta
Opole
Dzień dobry, bez bezpośredniej rozmowy nie można postawić diagnozy, stąd nie odpowiem Pani czy to jest nerwica (zaburzenia lękowe). Objawy, jakie Pani opisuje, w znaczącym stopniu utrudniają życie codzienne, stąd uważam, że warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty i dać sobie szansę na bardziej komfortowe życie.
Pozdrawiam
Agnieszka Bąk

mgr Izabela Kuminiak
mgr Izabela Kuminiak
Psychoterapeuta, Psycholog
Łódź
Warto odbyć konsultację z psychologiem lub psychoterapeutą w celu zdiagnozowania problemu. Jeśli są to zaburzenia lękowe, to terapia może przynieść pozytywne skutki. Jest duża paleta narzędzi zaradczych, umożliwiających poradzenie sobie z lękiem. Izabela Kuminiak pozdrawiam

dr Monika Gmurek
dr Monika Gmurek
Seksuolog, Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Dzień dobry,

objawy, które Pani opisuje w kontekście tej sytuacji wiążą się prawdopodobnie zaburzeniami o charakterze lękowym. Gdyby Pani pragnęła efektywnie rozwiązać te trudności warto udać się do specjalisty, który pracuje także EMDR (stymulacja bilateralna mózgu) i przeszedł dodatkowo szkolenie w zakresie pracy z osobami doświadczającymi ataków paniki, lęku, niepokoju. Warto podjąć niezwłocznie działania, by odzyskać równowagę i przywrócić oczekiwaną jakość życia, gdyż taki stan utrudnia mocno funkcjonowanie i działa osłabiająco.
Pytanie, jakie warto zadać, to czy już kiedyś Pani doświadczała podobnych sytuacji i co je dokładnie wywołało. Konsultacja psychologiczna/psychoterapeutyczna i pomoc jest wskazana w Pani przypadku. Proszę o siebie zadbać i skorzystać z profesjonalnego wsparcia.

Z uszanowaniem,
dr Monika Gmurek

mgr Magdalena Kaczmarczyk
mgr Magdalena Kaczmarczyk
Psycholog, Psychoterapeuta, Psycholog dziecięcy
Łódź
Dzień dobry
Objawy jakie Pani u siebie zaobserwowała z pewnością są kłopotliwe i dostarczają Pani wiele dyskomfortu. Bez wnikliwej rozmowy psychologicznej, zebrania wywiadu nie można postawić diagnozy. Wskazana byłaby konsultacja z psychologiem/psychoterpaeutą i podjęcie ewentualnej terapii, aby odzyskać równowagę.
Pozdrawiam
Magdalena Kaczmarczyk

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.