Mam 33 lata,w czerwcu 2016 po całodziennym bólu głowy (bardzo często miałam migreny ale sen i tablet

6 odpowiedzi
Mam 33 lata,w czerwcu 2016 po całodziennym bólu głowy (bardzo często miałam migreny ale sen i tabletki z reguły pomagały) coś ze mną się stało pod wieczór,otóż na spacerze z psem poczułam niesamowite uczucie uderzenia ciśnienia do głowy,zatkało mi uszy,straciłam jakby świadomość ale jednocześnie byłam przytomna bo jakoś dotarłam do domu,w domu dostałam drgawek,gorączki,ciśnienie skoczyło mi do 170 przeleżałam tak 4 dni aż wreszcie zdecydowałam się wezwać karetkę .Podejrzewam,że by to mini wylew/udar bo mój dziadek i ojciec umarli na to w młodym wieku ale w szpitalu po znikomych oględzinach,badaniu elektrolitów i tomografii głowy bez kontrastu neurolog stwierdził,że to atak nerwicy i wysłał mnie do psychiatry.Dostałam jeszcze kroplówkę i faktycznie poczułam się w miarę ok.Oczywiście w diagnozę nie uwierzyłam, bo nie zostałam zbadana fizycznie na tyle żebym wykluczyła choroby ciała .Jakoś poprawa trwała aż do stycznia 2017 kiedy to zachorowałam ciężko na zapalenie górnych dróg oddechowych,które jeszcze powtórzyło się 3 razy w 2017 roku i wszystko wróciło-całymi dniami od rana do wieczora bez wyjątków czuję w głowie takie otumanienie, odrealnienie,patrzę na coś i nie kontaktuję za bardzo jakbym była znarkotyzowana, do tego uścisk na oko i prawą skroń i część głowy.Sztywny kark,osłabienie,ciągłe zmęczenie ,dług by wymieniać.Zaczęłam się badać i póki co wyszło podwyższone ob,crp od przeszło roku,nadciśnienie,wole guzowate,ciągle powiększony węzeł chłonny na szyi i jakby guzek na nim?,nadciśnienie w prawym oku,mocz,tomografia z kontrastem,eeg w porządku,tarczyca wyniki raz złe raz ok,ekg za szybkie.Mam mieć rezonans karku i głowy w sierpniu,jakie badania powinnam jeszcze wykonać? czy to jedna choroba czy kilka na raz?Jestem kompletnie załamana ,nie mogę funkcjonować ,ten stan trwa już od stycznia 2017 roku ,a wszystko zapoczątkował ten atak z czerwca 2016,Dodam ,że brałam leki od psychiatry,nie pomagały,chodzę też na terapię.
Przepraszam ale nie mogę udzielić profesjonalnej odpowiedzi i pomocy w tych problemach.

Skoro pisze Pani do pulmonologa proponuję rtg k. piersiowej w II projekcjach, aby wykluczyć choroby kl. piersiowej, musimy poczekać na MR głowy, bo jest dokładniejszym badaniem niż TK. Proponuję zakotwiczyć gdzieś u dobrego neurologa.
Bez bezpośredniego badania pacjenta trudno coś powiedzieć i doradzić. Jeżeli badanie OB i CRP robiła Pani dawno np w okresie zapalenia górnych dróg oddechowych to należałoby je powtórzyć a jeżeli niedawni,to nie warto. Jestem reumatologiem a Pani dolegliwości raczej z kręgu chorób neurologicznych. Pozdrawiam Czesław Drozd
Witam. Niemożliwe jest postawienie u pani diagnozy bez dokładnego wywiadu lekarskiego, badania i badań, które możliwe byłyby do zaordynowania jako wnioski z pierwszego badania. Niemniej proponowałabym bardzo dokładnie zająć się chorobą tarczycy i wykonać badania przeciwciał przeciwtarczycowych, bo być może ma pani autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, czyli chorobę Hashimoto. Z drugiej strony konieczne jest branie leków, które powodowałyby prawidłowe ciśnienie krwi, ale też proponowałabym zrobić rezonans zatok, bo być może ma pani kilka problemów zdrowotnych. Sądzę również, że skoro proces chorobowy trwa tak długo i uniemożliwia normalne życie, warto byłoby zrobić rezonans głowy z kontrastem. Pozdrawiam.
Myślę, że warto by przyspieszyć badanie rezonansowe, bez tego trudno coś powiedzieć na pewno, a i sadzę że objawy obiektywne i subiektywne, = wtórne nachodzą tutaj na siebie. Pozdrawiam.
Jestem nefrologiem. Pytanie nie jest związane z moją specjalnością