Mam 33 lata i pracuje fizycznie, od jakiegos czasu odczuwam przy podwyzszonym wysilku w pracy bóle g

5 odpowiedzi
Mam 33 lata i pracuje fizycznie, od jakiegos czasu odczuwam przy podwyzszonym wysilku w pracy bóle głowy od kręgów szyjnych, boli najpierw kark pozniej tył głowy ( Znika po wzieciu tabletki przeciwbólowej i boli czasem codziennie czasem co tydzien dwa. Czasem pobolewa i przestaje od wykonania innych ruchów niż obecne w pracy, czasem boli po spaniu). Jakie kroki musze podjąć, do jakiego specjalisty i na jakie badania musze sie udac ?? Czy musze brac skierowanie od lekarza POZ czy bezposrednio sie umowic?? Czy bedzie konieczna fizjoterapia, USG, RTG całego kręgosłupa ?? pozdrawiam.
Najpierw należy udać się do ortopedy, który skieruje na niezbędne badania obrazowe. Do mnie nie potrzeba skierowania - należy umówić się telefonicznie lub przez portal Znany Lekarz

Wskazana konsultacja ortopedyczna lub lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej. Najpierw należy zbadać, warto wykonać badanie przeglądowe odc. szyjnego kręgosłupa w projekcjach przednio-tylnej i bocznej.

Bardzo często leczenie obejmuje fizjoterapię oraz zmianę nawyków ruchowych.
Musiałbym z Panem porozmawiać i zbadać, aby móc wypowiedzieć się w szczegółach na temat leczenia.

Zapraszam. Chętnie pomogę.

Piotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Proponuje zacząć od rtg i wizyty u ortopedy. Pozdrawiam!
Jestem lek.wet, nie pomogę
Bólami głowy zajmuje się neurolog, bólami odcinka szyjnego kręgosłupa ortopeda. NFZ przewiduje ścieżkę: POZ-ORTOPEDA można bezpośrednio udać się do ortopedy. Wskazane będzie wykonanie po badaniu ortopedycznym RTG oraz MRI/TK.