Mam 32 lata. Jestem zapisany na gastroskopie ale czy ktoś może odpowiedzieć mi na pytanie czy to coś

2 odpowiedzi
Mam 32 lata. Jestem zapisany na gastroskopie ale czy ktoś może odpowiedzieć mi na pytanie czy to coś bardzo poważnego co wyszło w TK jamy brzusznej. TK jamy brzusznej - badanie dwufazowe: Zwraca uwagę pogrubienie ściany trzonu zołądka do ok. 17mm- [do oceny gastroskopowej] oraz nieznaczne zatarcie tkanki tłuszczowej z licznymi drobnymi [w osi krótkiej do 6mm)węzłami w okolicy okołoaortalnej od poziomu naczyň nerkowych do rozwidlenia Wątroba niepowiększona, o prawidłowej gestości, bez zmian ogniskowych. Drogi żółciowe wewnątrz- i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone Pecherzyk żółciowy cienkościenny, nie zawiera uwapnionych złogów Trzustka niepowiększona, bez zmian ogniskowych. Przewód Wirsunga nieposzerzony. Sledziona o prawidłowych wymiarach, w normie. Šledziona dodatkowa śr 6mmm Nadnercza o prawidłowej wielkości i morfologii, bez zmian ogniskowych Nerki połażone typowo, prawidłowej wielkości, obustronnie zewnątrznerkowe miedniczki, poza tym bez nieprawidłowych zmian Obie nerki ulegają jednoczasowemu wzmocnieniu kontrastowemu. Układy kielichowo-miedniczkowe obustronnie nieposzerzone, bez widocznych uwapnionych złogów Węzły chłonne trzewne niepowiększone. Aorta brzuszna drożna, nieposzerzona. Guzki Schmorla
Witam,
konieczne jest pilne wykonanie gastroskopii. Sprawa wymaga wyjaśnienia. Nie znam przyczyny skierowania na TK i całej historii choroby więc więcej nie jestem w stanie powiedzieć.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczews

Zapraszam na konsultację.
Uważam, że należy dodatkowo wykonać badanie EUS.
Z wyrazami szacunku
Monika Bieniasz