Mam 32 lata jakieś 15 lat temu byłem 2 razy w szpitalu po wynikach badaniach stwierdzono u mnie ze m

3 odpowiedzi
Mam 32 lata jakieś 15 lat temu byłem 2 razy w szpitalu po wynikach badaniach stwierdzono u mnie ze mam przepuklinę rozworu przełyku i wrzody . Z wrzodów się wyleczyłem ale przepuklina została lekarz gastrolog stwierdził ze z tym się da żyć i jakieś 40 % społeczeństwa na to choruje. brałem leki na to żeby dolegliwości typu nudności wymioty biegunki ustąpiły które tej chorobie towarzyszą ustąpiły albo były jak najmniejsze i tak tez było. ale znów pojawiły się biegunki i gazy o bardzo brzydkim zapachu .
Jakieś 5 lat temu poszedłem do lekarza z przewlekłym męczącym kaszlem ale przy okazji pojawił się głownie ból brzucha pod prawym żebrem i też to zgłosiłem. po wywiadzie oraz długich badaniach typu gastroskopia usg brzucha i innych badaniach krwi i wizycie u alergologa (który stwierdził astmę oskrzelową) a lekarz rodziny stwierdził nadwagę i niewłaściwy tryb życia bo z wyników powyższych badań nic nie wskazywało na coś niepokojącego poza problemami z przepukliną i wizytach stwierdził czy czasem nie przesadzam i może potrzeba udać się do psychologa . więc po około 2letnich badaniach wizytach tyle to ja też wiedziałem i zmieniłem lekarza ale nie na psychologa tylko innego ogólnego . 3 lata temu trochę schudłem prawie 8 kg ale teraz znów tyje, ból nadal był i jest. czasem się nasilał czasem lekkie mdłości ale dosyć często się pojawiały się rozwolnienia. to nie było żadne zatrucie. przez te 3 lata zrobiłem kolejne badania TK brzucha kolejne gastroskopie , krew i nic nie wykazało . nowa pani dr tez już włączyła leki coś typu antydepresanty na zespół jelita drażliwego (4 miesiące temu przez miesiąc) ale to nic nie dało podejrzenia typu tężyczka się nie potwierdziło. w ciągu całego życia chorowałem na gardło ale nie co roku jeśli już to jakiś przeziębienia a w ostatnich 2 - 3 latach to 2 do 3 razy. nawet 8 dni temu dostałem kolejne antybiotyki co prawda 3 dniowy ale to znów antybiotyk. i zawsze problem z gardłem kończy się na antybiotyku. mimo tych kuracji cały czas mam biały nalot na języku cały czas mnie drapie w gardle i przez to pokasłuje , kaszle.

ostatnie 3 miesiące doszły mi dolegliwości typu : zaparcia na przemian z luźnym stolcem ale większość to biegunki , bóle mięśniowo -kostne zwłaszcza w lewej dłoni , problemy ze wzrokiem , ze słuchem . drażnią mnie migające światła na choince czy też w autach oraz głośne dźwięki . czasem zawroty w głowie ale chyba to od sztywności w karku .ale sztywność karku jest codziennie a zawroty nie. miałem skurcze zwłaszcza w lewej dłoni oraz lewej stopie i lekko opuchniętą nad kostką po lekach skurcze i opuchlizna znikły ale zostały mrowienia i zimne stopy , dłonie . mogę dostawić do kaloryfera i tak jest mi strasznie zimno w stopy. nie mam gorączki. kaszel z ciemną wydzieliną spływającą z gardła. bóle głowy . piekące ucho niczym odmrożone. problemy ze snem - nie wysypiam się , budzę w nocy ale przez to że jakiś ból mnie obudzi a potem jak mam możliwość to odsypiam w dzień. zmęczenie brak siły fizycznej. słaba odporność , problemy z koncentracją.
objawy jakie mam jeszcze to niestrawność , zgaga , swędzące oczy, nieprzyjemny zapach z ust i ciała ,częste oddawanie moczu, różne krosty na twarzy i nogach , gubie włosy , nadmierne pocenie się , łaknienie niektórych pokarmów, bóle kostno - mięśniowe.
Dodam że przez te jakieś 15-17 lat straciłem 9 zębów bo niestety trzeba było je wyrywać i chyba stracę następny . a leczenie nie pomagało i przy leczeniu były znów stosowane antybiotyki.
Od 18 roku życia walczyłem tez z wrastającymi paznokciami miałem 10 zabiegów na 2 palce po 1 u każdej z nóg ostatni zabieg laserowy który w 2015 r w grudniu skończył wygraną walkę :)
obecna pani doktor też powoli sugeruje pomoc psychologa ale szczerze to dla mnie jest to ostateczność porozmawiać zawsze zdążę

jak to może być choroba ? bo to co jet w internecie to jest kilka jak nie kilkanaście pasujących chorób . jak mam powiedzieć pani dr ze to nie podłoże psychologiczne. na jaką chorobę mam zwracać uwagę? do jakiego lekarza mam się udać po pomoc ?

Pozdrawiam
Przepuklina rozworu przełykowego nie może być źródłem biegunek. To co Pan opisuje pasuje do zespołu jelita drażliwego z bogatą otoczką. Możliwe, że zmiana albo racjonalizacja diety pomogłaby w tym wypadku więcej niż same leki.

ojojojo......dobry internista...... i trzeba mu troszkę ZAUFAĆ.psychiatra się przyda...to nie znaczy że tu jest przyczyna wszystkich objawów ale tyle tego żę samemu będzie trudno się dźwignąć!!! organiczne przyczyny są .ważne jest badanie chorego - bez tego mimo ze tyle danych nie dojdziemy co było pierwsze.na pewno za dużo antybiotyków!!! przepuklina nie daje biegunek ,wiec zespół bardzo prawdopodobny. astma ??? problemy z zatokami i spływanie.. po tylu lekach wyjałowienie organizmu- grzybice??? może to nie byc juedna choroba.... tylko zespół . często pewna grupa schorzeń daje powolne objawy ....które narastają a po loatach dopiero pojawia się coś konkretnego . immunologia i reumatologia-zebrać wszystkie badania i iść do lekarza aby zebrał wszystko.duża częśc chorób jednak ma połączenie z emocjami które mogą nasilać okresowo objawy. negowanie tego faktu nie zmieni. żyjemy w bardzo szybkim tempie - akceptacja pewnych faktów poprawia radzenie sobie z nimi.pozdrawiam
Wskazana wizyta lekarska , z tego opisu niemożliwe jest postawienie właściwej diagnozy , ze względu na wielowątkowość. Aby dać rozpoznanie trzeba zbadać pacjenta - sam wywiad - nie wystarczy.