Mam 30 lat w dzieciństwie miałem operacje spodziectwa. Czy mogę mieć dzieci? czy moja płodność jest

4 odpowiedzi
Mam 30 lat w dzieciństwie miałem operacje spodziectwa. Czy mogę mieć dzieci? czy moja płodność jest z tego powodu obniżona? Czy moj syn odziedziczy po mnie tą wadę?
Płodność może być zaburzona jeśli ujście cewki moczowej jest daleko od prawidłowego położenia na szczycie żołędzi (np. na podstawie prącia). Jeśli była operacja spodziectwa, to prawdopodobnie wada ta została skorygowana i nie powinno być problemów z wytryskiem i złożeniem nasienia na dnie pochwy. Na pytanie czy może Pan mieć dzieci można odpowiedzieć po zrobieniu badania nasienia (najlepiej dwukrotnie z odstępem 2-3 tyg). Płodność Pana może być prawidłowa lub obniżona - spodziectwo to wynik niewystarczającego poziomu testosteronu w pewnym okresie życia płodowego -> jeśli testosteron był także niski w innych okresach życia płodowego mógł spowodować niepełny rozwój jąder. Dziedziczenie - zależy czy niższy poziom testosteronu w okresie płodowym zależał od wpływu środowiska (wtedy nie odziedziczy) czy był uwarunkowany genetycznie (wówczas prawdopodobnie odziedziczy jeśli wada dotyczy genu zlokalizowanego na chromosomie Y). Pozdrawiam.

Dzień dobry, wszystko zależy od jakości nasienia- badanie seminogram i efektu operacji spodziectwa, rzadko potomstwo ma tą wadę pozdrawiam
Problemu z płodnością nie powinno być jeśli są wątpliwości proszę zrobić badanie nasienia.
spodziectwo nie jest wadą występującą rodzinnie, nie powoduje niepłodności -ale - ze względu na możliwe pooperacyjne stany zalane w cewce - proponuję wykonać badanie ogólne nasienia