Mam 30 lat. od około 1,5 tygodnia kaszle mnie na sucho tzn.jest to bardziej pokasływanie. Goraczki n

1 odpowiedzi
Mam 30 lat. od około 1,5 tygodnia kaszle mnie na sucho tzn.jest to bardziej pokasływanie. Goraczki nie mam.Popołudniami dochodzi max 37 lub rzadziej 37,2.(jestem tydzień przed miesiączką)Momentami robi mi się ciepło. Zanim to się stało,zjadłam na noc loda a nazajutrz drapało mnie gardło ,tak jakby tchawica.Mam też od długiego czasu szybki puls i kilka razy zdarzały mi się skoki ciśnienia.Od 4 lat lecze się , rano tertensif 1,5 mg ,accupro 5 mg i doraźnie hydroksyzyna 10 mg.Ogólnie jestem kłębkiem nerwów.Od około roku czasami łzawieją mi oczy ,a od długiego czasu mam przytkany nos i bialą wydzielinę spływającą po tylnej stronie gardła, która wywołuje u mnie odruchy chrząkania i dławienia.
Dzień Dobry, Na początek kilka pytań: Czy miewa Pani duszności? Czy ma Pani katar? Czy w przeszłości były takie objawy jak obecnie, czy były w tych samych porach roku? Czy badała Pani poziom TSH?

Pani objawy mogą wskazywać na kilka przyczyn, ja zacząłbym od wyeliminowania kaszlu spowodowanego spływaniem wydzieliny po tylnej ścianie gardła i/lub kaszlu związanego ze stosowaniem inhibitorów konwertazy angiotensyny którym jest lek Accupro. Pozdrawiam.