Mam 30 lat i mówiąc szczerze to też nigdy ni byłem z kobietom i tym bardziej nie uprawiałem seksu i

5 odpowiedzi
Mam 30 lat i mówiąc szczerze to też nigdy ni byłem z kobietom i tym bardziej nie uprawiałem seksu i co ras bardziej mi to doskwiera że zaczynam mieć skłoności samobójcze ale czytałem na różnych forach że nie które kobiety wypowiadały się tak że zbytnio nie widzą w tym nić dziwnego i nawet by im to nie przeszkadzało tylko wiem że na forum mogą kogoś takiego jak ja tylko podbudować emocjonalnie a w rzeczywistości co innego więc te pytanie kieruje do seksuloga kobiety jak ona to widzi
Szanowny Panie,
kwestia inicjacji seksualnej jest sprawą indywidualną. Niekiedy niemożność rozpoczęcia pożycia seksualnego, mimo takiej potrzeby i chęci, wynika z niesprzyjających okoliczności. Ni mniej warto porozmawiać, co w Pana przypadku wpłynęło na brak kontaktów intymnych z kobietami oraz jak Pan to postrzega i odczuwa. Ważne jest także przedyskutowanie ewentualnych skutków takiego stanu dla zdrowia fizycznego i psychicznego, zwłaszcza iż niepokojące jest Pana stwierdzenie o skłonnościach samobójczych. Proszę skorzystać z konsultacji ze specjalistą - psychologiem-seksuologiem, który odpowie na nurtujące Pana pytania, wesprze swoim doświadczeniem i zaproponuje na chwilę obecną alternatywne rozwiązania.
Z uszanowaniem,
dr Monika Gmurek

Zapraszam serdecznie do odnalezienia małych kroków w rozwiązaniu Pana problemu.
Zaznaczam, że pracowałam już z Osobami o podobnym problemie.
Warto przyjrzeć się powodom odwlekania decyzji o podjęciu inicjacji seksualnej, tym bardziej,że ta sytuacja powoduje Pana dyskomfort i cierpienie,prowadząc do myśli samobójczych. Zalecam konsultację u specjalisty psychologa, seksuologa.
Witam serdecznie Pana wiek jest odpowiedni do podjęcia decyzji o rozpoczęciu współżycia seksualnego. O ile tylko Pan tak zadecyduje. Pomocna może być rozmowa z psychologiem lub psychoterapeutą, i przygotowanie się do zmiany w tym zakresie.
Szanowny Panie,
Wyobrażam sobie, że sytuacja taka jak Pańska musi być frustrująca. Seks to przecież ważna i naturalna potrzeba każdego z nas. Jest to jednak także niezwykle intymna sfera życia, w której, o ile wszystko dzieje za świadomą zgodą obu stron i zgodnie z prawem (!), nie obowiązują żadne normy - również normy wiekowe. Wiek inicjacji seksualnej partnera nie ma znaczenia dla emocjonalnie zaangażowanej w związek osoby! Nie mam co do tego wątpliwości. Czasem tylko trzeba poczekać, aby znaleźć kogoś takiego.
Jednak w obliczu myśli samobójczych, o których Pan wspomina, bardzo zachęcam do skonsultowania się z psychiatrą lub/i psychologiem, którzy pomogliby Panu w znoszeniu emocji, powodowanych opisywanym przez Pana problemem.
Z ciepłym pozdrowieniami, Vivian Fiszer