Mam 30 lat, 180cm wzrostu i 74kg wagi, szczupłej budowy ciała. Od 4 lat pracuję fizycznie ale też ni

1 odpowiedzi
Mam 30 lat, 180cm wzrostu i 74kg wagi, szczupłej budowy ciała. Od 4 lat pracuję fizycznie ale też nie jest to najcięższy gatunek pracy fizycznej. Od około 2 lat zaczęły się problemy z kręgosłupem na odcinku szyjno-piersiowym. Pół roku temu zrobiłem MR całego kręgosłupa. Na opisie badania na każdym z 3 odcinków coś niepokojącego było napisane. Udałem się do Neurochirurga, który stwierdził, że obraz w ogóle nie pokrywa się z opisem badania i on nie widzi nic niepokojącego. W międzyczasie zaczęły mnie pobolewać kolana w szczególności lewe .Łapią mnie również skurcze lewego uda, a czasami pobolewają i łydki. Zacząłem pić kolagen (Flexi Stav), po którym prawe kolano jakby odżyło zaś lewe nie do końca bo pobolewa dalej. Zrobiłem RTG kolana na którym nic nie wyszło, wszystko w porządku. Udałem się do Ortopedy, który stwierdził zwyrodnienie stawu biodrowego z lewej strony na podstawie badania jakie przeprowadził (wycierające się chrząstka stawowa, wyraźny zgrzyt podczas zginania). Od jakiegoś czasu pobolewa mnie również lewy łokieć (lekko i szybko przestaje) i noc w noc drętwieją mi dłonie do tego stopnia, że muszę obudzić żonę by pomogła mi je rozruszać. Dodam, że w ogóle nie mam siły w dłoniach, nie potrafię ich mocno ścisnąć. Idąc dalej podczas ćwiczeń, które wykonuję, barki mi też wydają charakterystyczny zgrzyt podobny jak w biodrze i kolanie. Ogólnie bolą mnie chyba wszystkie stawy. Nie potrafię odpoczywać bo gdy usiądę bolą kolana i górna część kręgosłupa. Noce są straszne. Jak jestem w ruchu czuję się troszkę lepiej.
Podsumowując, jeżeli doczytał to ktoś do końca i chciałby mi pomóc w jakiś sposób (naprawdę mi na tym zależy) to co mam robić dalej ??? Czy to mogą być bóle od kręgosłupowe ? Czy to może być jakaś choroba reumatyczna ? Czy możliwe by było, że każdy mój staw nie jest już taki jakim być powinien ? Czy zwyrodnienia mogą opanować praktycznie wszystkie stawy ?
Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.
Bóle u tak młodej osoby mogą sugerować zmiany zapalne układowe- konieczna konsultacja u reumatologa