Mam 29 lat, jakieś 3 miesiące temu całkowicie całkowicie straciłem popęd seksualny i przestałem się

2 odpowiedzi
Mam 29 lat, jakieś 3 miesiące temu całkowicie całkowicie straciłem popęd seksualny i przestałem się interesować kobietami. Nie mam zaburzeń erekcji ponieważ budzę się czasem z wzwodem rano. Co może być tego przyczyną i co muszę zrobić żeby było jak dawniej?
Utrata popędu seksualnego może wiązać się zarówno z przyczynami emocjonalnymi jak i medycznymi. Proszę się zastanowić, czy owa zmiana mogłaby być związana z jakimś istotnym dla Pana wydarzeniem życiowym, czy w ostatnim czasie spotkało Pana jakieś ważne wydarzenie, zmiana, sytuacja stresowa? Ważne jest także, czy dostrzega Pan również inne zmiany w swoim zachowaniu, odczuciach, np zaburzenia związane ze snem, odżywianiem, wycofanie, bierność, brak satysfakcji. W celu pełniejszej diagnozy zachęcam do wizyty.

Strata popędu seksualnego i utrata zainteresowania płcią przeciwną może być wynikiem wielu czynników, zarówno fizycznych, jak i psychologicznych.

Stres i emocje: Stres, lęk, depresja i inne emocje mogą wpływać na libido. Sprawdź, czy w ostatnim czasie nie masz nadmiernego stresu lub nie doświadczyłeś emocjonalnych trudności. Warto rozmawiać z terapeutą lub psychologiem, jeśli uważasz, że emocje wpływają na twoje życie seksualne.

Hormonalne czynniki: Zmiany hormonalne mogą wpływać na popęd seksualny. W przypadku mężczyzn, zaburzenia hormonalne, takie jak niski poziom testosteronu, mogą prowadzić do utraty zainteresowania seksem. Jeśli masz obawy w tej kwestii, skonsultuj się z lekarzem, który może przeprowadzić badania krwi w celu oceny poziomu hormonów.

Problemy w związku: Konflikty, niezrozumienie lub problemy w związku mogą wpływać na libido. Rozmawianie z partnerem i otwarta komunikacja mogą pomóc w rozwiązaniu tych problemów.

Życie seksualne: Czasami monotonia w życiu seksualnym może prowadzić do spadku zainteresowania. Eksperymentowanie i próba nowych rzeczy w sypialni mogą pomóc w odzyskaniu zainteresowania seksem.